Cupa Mondială 2018. Franţa a învins Uruguay cu 2-0 şi este prima semifinalistă

Ultimul update: Vineri 06 Iulie 2018 19:51
Data publicarii: Vineri 06 Iulie 2018 19:39
FRanța - Uruguay

Reprezentativa Franţei a învins, vineri, cu scorul de 2-0, selecţionata Uruguayului, într-un meci din sferturile de finală ale Cupei Mondiale, disputant la Nijni Novgorod.

Golurile au fost marcate de Raphael Varane ’40 şi Antoine Griezmann ’61.

Varane a înscris cu capul, după o lovitură liberă executată de Griezmann.

Griezmann a stabilit scorul final cu un şut din afara careului, fază la care Muslera a avut contact cu mingea, dar a greşit şi balonul a ajuns în plasă.

Uruguay: Muslera - Cáceres, Giménez, Godin, Laxalt – Torreira – Nández (Urretaviscaya ’73), Bentancur (Rodriguez ’59), Vecino - Luis Suárez, Stuani (Gomez ’59). Selecţioner: Oscar Tabarez.

Franţa: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Lucas - Kanté, Pogba, Tolisso (Nzonzi ’80) – Mbappé (Dembele ‘88), Griezmann (Fekir '90+3) - Giroud. Selecţioner: Didier Deschamps.

Partida a fost arbitrată de argentinianul Nestor Pitana.

În semifinale, Franţa va întâlni selecţionata care se va impune în meciul Brazilia – Belgia, programat la ora 21.00, la Kazan.

Ultimele două partide din sferturile de finală se vor disputa sâmbătă: Suedia – Anglia (ora 17.00, Samara), Rusia – Croaţia (ora 21.00, Soci).

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

FRanța - Uruguay Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Cupa mondială 2018. Anglia, calificată în sferturi, după o victorie în faţa Columbiei la loviturile de departajare
Cupa Mondială 2018. Suedia a învins Elveţia cu 1 - 0 şi s-a calificat în sferturile de finală
Simona Halep
Simona Halep se menține pe locul 1 în clasamentul WTA
Alexander Zverev a câștigat Turneul Campionilor, după ce l-a învins pe Novak Djokovic
Simona Halep, după ce a rămas fără antrenor: „Vom vedea cum va fi”
Un meci de-al Simonei Halep, desemnat meciul anului de WTA. Despre ce partidă este vorba
Meciul România-Lituania, sâmbătă, la Pro TV. Hagi, din nou în echipa națională
De ce susține Ilie Năstase că Simona Halep nu mai are nevoie de antrenor
Simona Hallep, Darren Cahill
Simona Halep, despre despărțirea de Darren Cahill: ”Nu e uşor să îmi aleg un alt antrenor”
Simona Halep nu va mai fi antrenată de Darren Cahill. Motivul invocat
Simona Halep, desemnată ambasadorul Universității Ovidius: „Nu regret nimic”
Campioană mondială la culturism, găsită moartă în locuința sa
România vrea să organizeze Cupa Mondială din 2030 şi Euro 2028. Soluţia autorităţilor
O naţională de tineret din Africa, trimisă după gratii. Ce infracţiuni au comis jucătorii