Cupa Mondială 2018. Franţa a învins Uruguay cu 2-0 şi este prima semifinalistă

Ultimul update: Vineri 06 Iulie 2018 19:51
Data publicarii: Vineri 06 Iulie 2018 19:39
FRanța - Uruguay

Reprezentativa Franţei a învins, vineri, cu scorul de 2-0, selecţionata Uruguayului, într-un meci din sferturile de finală ale Cupei Mondiale, disputant la Nijni Novgorod.

Golurile au fost marcate de Raphael Varane ’40 şi Antoine Griezmann ’61.

Varane a înscris cu capul, după o lovitură liberă executată de Griezmann.

Griezmann a stabilit scorul final cu un şut din afara careului, fază la care Muslera a avut contact cu mingea, dar a greşit şi balonul a ajuns în plasă.

Uruguay: Muslera - Cáceres, Giménez, Godin, Laxalt – Torreira – Nández (Urretaviscaya ’73), Bentancur (Rodriguez ’59), Vecino - Luis Suárez, Stuani (Gomez ’59). Selecţioner: Oscar Tabarez.

Franţa: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Lucas - Kanté, Pogba, Tolisso (Nzonzi ’80) – Mbappé (Dembele ‘88), Griezmann (Fekir '90+3) - Giroud. Selecţioner: Didier Deschamps.

Cupa Mondială 2018. Suedia a învins Elveţia cu 1 - 0 şi s-a calificat în sferturile de finală

Partida a fost arbitrată de argentinianul Nestor Pitana.

În semifinale, Franţa va întâlni selecţionata care se va impune în meciul Brazilia – Belgia, programat la ora 21.00, la Kazan.

Ultimele două partide din sferturile de finală se vor disputa sâmbătă: Suedia – Anglia (ora 17.00, Samara), Rusia – Croaţia (ora 21.00, Soci).

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

FRanța - Uruguay Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Cupa mondială 2018. Anglia, calificată în sferturi, după o victorie în faţa Columbiei la loviturile de departajare

Irina Begu și Andreea Mitu

Perechea Irina Begu/Andreea Mitu a câştigat trofeul BRD Bucharest Open

Ana Maria Popescu, medaliată cu argint la Campionatul Mondial de scrimă 2018

Neymar: Nu m-am dus la CM să fiu faultat. Criticile la adresa mea au fost exagerate

Mihaela Buzărnescu a ratat calificarea în finala turneului BRD Bucharest Open

Irina Begu și Andreea Mitu s-au calificat în finala probei de dublu la BRD Bucharest Open

Imagini incredibile în Franța. Cum este jefuit un autocar plin cu pasageri aflat în mers

protest Marian Drăgulescu

Marian Drăgulescu şi-a scos medaliile pe trotuar. De ce protestează sportivul

Mama unui fotbalist, răpită din faţa casei. Poliţia a arestat 3 suspecţi

Cum arată soţia model a lui El Chapo Guzman. S-au căsătorit când ea avea 17 ani. FOTO

Simona Halep, pe locul 1 în clasamentul WTA de 37 de săptămâni

Sute de mii de francezi, în stradă după victoria la CM. Lupte cu poliţia în Paris şi Lyon