Bianca Andreescu a depăşit-o pe Simona Halep în clasamentul WTA după ce a câştigat US Open

Ultimul update: Duminica 08 Septembrie 2019 07:52
Data publicarii: Duminica 08 Septembrie 2019 07:45
Categorie: Stiri Sport
Bianca Andreescu, campioană la US Open. Este primul titlu de de Mare Şlem din carieră - 2

Bianca Andreescu a urcat pe locul 5 în clasamentul WTA după victoria asupra Serenei Williams.

Bianca Andreescu a câştigat primul său titlu de Mare Şlem din carieră, după ce a învins-o în finala turneului de tenis US Open pe legendara jucătoare americană Serena Williams cu 6-3, 7-5, sâmbătă, la New York.

Ca urmare a acestui succes, Andreescu, care până acum era pe locul 15 WTA, urcă pe locul cinci în clasament iar Simona Halep ajunge pe poziţia a şasea.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon!

Bianca Andreescu, campioană la US Open. Este primul titlu de Mare Şlem din carieră
Simona Halep, despre Bianca Andreescu: ”E tânără şi nu se gândeşte la presiune”
Povestea Biancăi Andreescu. Bunica tenismenei: ”Am și plâns de emoții”
FULLSCREEN
  • /

Sursa: News.ro

sport
Ce se poate întâmpla dacă faceți exerciții fizice pe stomacul gol
Protestele din Barcelona afectează și lumea fotbalului. El Clasico a fost anulat
Boxerul Patrick Day a murit la patru zile după ce a suferit un KO
Meci "ca la război" în Coreea de Nord. Oficial: "Nu am mai văzut aşa ceva"
Presa norvegiană, despre atmosfera creată de copii la meciul cu România: "Asurzitor"
Reacție revoltătoare a norvegienilor după meciul cu România: "O parodie"
Cum au trăit copiii de pe Arena Națională meciul cu Norvegia
Cum au trăit copiii de pe Arena Națională meciul cu Norvegia. Au stabilit un nou record all-time
Moment emoționant pe Arena Națională. Aproape 30.000 de copii au cântat imnul
ROMÂNIA - NORVEGIA 1-1. Tricolorii au fost egalați dramatic în prelungiri
ROMÂNIA U21 - IRLANDA DE NORD U21. Tricolorii mici câștigă cu 3-0 și se mențin în lupta pentru calificare
VIDEO. Simone Biles a scris istorie. Record de medalii la Campionatele Mondiale
200.000 de persoane, pe străzile din Capitală. Traficul, restricționat până la 17:00