S-ar putea sa platim mai mult pe biletele de tren din vara
25-02-2010
|
15:00
CFR Calatori ar putea majora pretul biletelor cu 15% in vara, ultima modificare a preturilor avand loc in 2007, au declarat, joi, surse din Ministerul Transporturilor.
"CFR Calatori a inceput o procedura pentru obtinerea avizelor de a face o majorare a tarifelor, permisa de legislatie, in baza cresterii costurilor si a inflatiei. Daca obtine aprobarea, majorarea se va opera in vara", au spus sursele citate.
Ultima modificare a preturilor biletelor a avut loc in 2007.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Mediafax
Etichete:
scumpiri,
CFR,
Dată publicare:
25-02-2010 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
CFR Calatori a anulat astazi 11 trenuri personal
In plus, circulatia feroviara se desfasoara cu restrictii de viteza, din cauza zapezii si a temperaturilor foarte scazute. Potrivit unui comunicat al CFR Calatori, circulatia feroviara se desfasoara in continuare in conditii de iarna.
Recomandări
ÎCCJ contestă din nou la CCR legea privind pensiile speciale din Justiție: „Discriminează magistrații”
Înalta Curte de Casație și Justiție (ÎCCJ) a decis, vineri, să sesizeze din nou Curtea Constituțională a României (CCR) în privința legii pensiilor speciale ale magistraților.
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.
LIVE, ora 15.00. Premierul Ilie Bolojan face declarații de presă la Palatul Victoria
Premierul Ilie Bolojan va susține, astăzi, de la la ora 15.00, un briefing de presă la Palatul Victoria, a anunțat biroul de presă al administrației guvernamentale.