Facebook-ul distruge casnicii

60402027

Pentru majoritatea oamenilor, Facebook este doar o metoda inofensiva de a tine legatura cu prietenii. Insa, in ultimul timp, socializarea in aceasta retea le-a creat multora dintre utlilizatori mari probleme.


 

Pe langa cei care isi pierd jobul din cauza unor postari nepotrivite, a aparut o noua categorie: cuplurile care se despart din cauza Facebook-ului.

O firma de avocatura din Marea Britanie a facut public un studiu prin care 20% din cazurile lor de divort sunt legate de utlilizarea platformei de socializare Facebook.
 

Afla mai multe despre casniciile distruse!

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Mancare si ceai cald pentru sarmanii fara casa din Pitesti!

Gerul este cu siguranta mult mai nemilos cu oamenii care traiesc pe strazi. Asa ca micutii de la un centru de plasament din Pitesti au pornit intr-o misiune friguroasa.

Protest la -12 grade. 150 de oameni au tremurat la Ministerului de Finante

Disponibilizari, somaj tehnic, salarii mai mici. Sunt griji care le-au facut nopti albe angajatilor in ultimele luni si care, pe unii, chiar i-au scos in strada luni.

Spectacolul naturii: Dunarea fierbe la -20 de grade!

Daca Marea Neagra a inghetat, Dunarea a dat in "clocot". Intre apa si aer a fost o diferenta de aproape 20 de grade Celsius.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Imaginile surprinse de salvatori cu nava scufundată în mare, lângă Sfântu Gheorghe. „Au spus doar că au avut un incendiu”

Operațiune dramatică de salvare în Marea Neagră, după ce o navă comercială sub pavilionul Republicii Dominicane a luat foc și s-a scufundat în zona economică exclusivă a României.