Buzău: o femeie oferă sinistraţilor o locuinţă

60138515

Din puţinul ei, femeia vrea să le dea unor sinistraţi din Moldova şansa de a începe o nouă viaţă. Drama sinistraţilor din Moldova a impresionat-o profund pe femeie.

O femeie oferă o casă cadou sinistraţilor
Cum casa în care au locuit părinţii ei nu este locuită, s-a gândit că aşa ar putea ajuta măcar o familie la nevoie. Aşa că a vorbit deja şi la Primărie şi aşteaptă acum cu braţele deschise o familie care are nevoie de ajutorul ei.

Femeia de 53 de ani speră ca gestul ei să fie doar un început şi poate şi alţi oameni să întindă o mână pentru sinistraţii rămaşi fără un acoperiş deasupra capului. 

Pe lângă casă, cei care s-ar muta în comuna Săgeata din Buzău ar fi ajutaţi şi să-şi câştige existenţa, promite şi primarul.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Femeia care i-a sucit mințile lui Jude Bellingham, apariție seducătoare în online. Cu ce imagini și-a cucerit fanii
FOTO Femeia care i-a sucit mințile lui Jude Bellingham, apariție seducătoare în online. Cu ce imagini și-a cucerit fanii
Citește și...
Ce fac mulți români ca să câștige bani în plus, în urma scumpirilor. Au un venit mediu de aproape 35.000 de lei brut

Crește numărul românilor care folosesc o formă legală, precum persoana fizică autorizată, pentru a-și completa veniturile din salarii, prestând diverse servicii.

Eurostat: România are cei mai mulți tineri fără job și fără studii din UE. Diferența față de alte țări este uriașă

România rămâne țara din UE cu cei mai mulți tineri care nu lucrează și nu urmează nicio formă de educație sau pregătire profesională. 

Vehiculele pe care le tot cumpără românii după creșterea prețurilor de la pompă. Înmatriculările lor au crescut puternic

Creșterea prețurilor de la pompă i-a făcut pe mulți să își ia vehicule pe două roți, scutere și chiar motociclete. În primele patru luni ale acestui an, înmatriculările au crescut vertiginos. 

Recomandări
Trei ipoteze luate în calcul de MApN despre drona Rusiei care a explodat într-un bloc din Galați. Ce crede Armata

Drona care a lovit blocul de locuințe din Galați avea la bord 30 de kilograme de explozibil. Piloții români au avut doar patru minute să o doboare, dar nu au tras. 

Cum arată apărarea antidronă a României. Sistemele Ghepard desfășurate în Dobrogea au 60 de ani

Incidentul de la Galați a arătat încă o dată că apărarea antidronă a României este ineficientă. Potrivit MApN, ne bazăm pe sistemele Ghepard, vechi de 60 de ani, și tunuri mobile care pot fi folosite doar în anumite locuri din zona Galați - Tulcea. 

Nicușor Dan, mesaj ferm pentru Rusia: „O escaladare care nu va fi tolerată și nici nu va rămâne fără răspuns”

Rusia nu va reuşi să dezbine societatea noastră când este vorba despre integritatea României, despre democraţie şi libertate în România, a afirmat Nicuşor Dan după ce a fost la Galaţi, unde o dronă militară a căzut pe un bloc de locuinţe.