S-a câștigat premiul la Loto 5/40, în valoare de peste 800.000 de lei. Unde a fost jucat biletul câștigător

62164172

Loteria Română a anunțat că s-a câștigat premiul la Loto 5/40, în valoare de peste 800.000 de lei, la extragerea de duminică, 14 februarie.

La tragerea Loto 5/40 de duminică, 14 februarie, s-a câștigat premiul de categoria I în valoare de 841.393,60 lei. Biletul norocos a fost jucat în Alesd, jud. Bihor și a fost completat cu o variantă simplă la Loto 5/40.

La același joc s-a înregistrat, de asemenea, un câștig la categoria a II-a în valoare de 201.933,60 lei. Biletul norocos a fost jucat la o agenție din sectorul 6, București și a fost completat, de asemenea, cu o singură variantă simplă.

Articol recomandat de sport.ro
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Citește și...
Rezultate Loto, sâmbătă, 11 aprilie 2026. Numerele câștigătoare la cele două extrageri speciale

Loteria Română a organizat sâmbătă, 11 aprilie 2026, Tragerile Speciale Loto ale Sărbătorilor de Paști. Pentru fiecare din jocurile Loto 6/49, Joker și Loto 5/40 au fost organizate două trageri: o tragere principală și o tragere suplimentară.

Rezultate Loto 6/49, Loto 5/40 și Joker, duminică, 5 aprilie 2026. Numerele câștigătoare

Duminică au avut loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc, după ce la tragerile loto de joi Loteria Română a acordat peste 27.100 de câştiguri în valoare totală de peste 1,92 milioane de lei.

Extrageri Loto 6/49, Loto 5/40 și Joker, joi, 12 martie 2026. Care au fost numerele câștigătoare

Joi, 12 martie, au avut loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 și Super Noroc.

Recomandări
ANIMAȚIE. Militarul de la ISU Brașov mort în Bucegi a fost târât de avalanșă peste stânci

Un militar al ISU Brașov, pasionat de alpinism, și-a pierdut viața într-o avalanșă produsă în Munții Bucegi. Avea 35 de ani și se afla la schi în afara traseelor marcate, alături de alți doi coechipieri. 

Medic ginecolog: „Copiii concepuți în post nu ajung să se nască sau mor în pătuț”. Colegiul Medicilor a deschis o anchetă

Declarații șocante, făcute de un medic ginecolog din Iași, au dus la o anchetă a Colegiului Medicilor.

Petreceri de 1 Mai în Mamaia. Cluburi arhipline, șampanie cu artificii și distracție până în zori, în ciuda vremii reci

Prima noapte de distracție la malul mării din acest an a fost una reușită, în ciuda vremii reci.