Inca o victima a lui Bernand Madoff: nevoit sa se angajeze la 90 de ani

×
Publicitate

Un batran din California s-a vazut nevoit sa-si caute de lucru, dupa ce a descoperit ca economiile sale s-au dus pe apa sambetei.

El este una dintre victimele lui Bernand Madoff, omul de afaceri american anchetat acum pentru enorma frauda piramidala de 50 de miliarde de dolari.

Ajuns sarac, batranul nu si-a pierdut insa cumpatul, mai ales ca a trait si vremurile sumbre ale marii crize economice din anii 30. Impresionat de povestea sa, un localnic i-a oferit o slujba cu jumatate de norma la un magazin alimentar.

Mii de oameni, printre care si nume sonore de la Hollywood sau presedinti de banci, au pierdut sume fabuloase investind in fondul lui Madoff, fost presedinte al bursei Nasdaq si patronul unei firme de consultanta financiara.

Articol recomandat de sport.ro
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Citește și...
Bărbatul care îi prezenta fete tinere lui Jeffrey Epstein a fost găsit mort în Franța. Cine era Daniel Siad

Un agent francez specializat în recrutarea de modele, care timp de peste un deceniu i-a aranjat infractorului sexual Jeffrey Epstein întâlniri cu numeroase femei, a fost găsit mort, luni, în locuința sa din apropierea Parisului.

Întâlnire la cel mai înalt nivel despre războiul din Ucraina. Partea ucraineană nu este invitată

Ministrul rus de Externe, Serghei Lavrov, a declarat că se va întâlni cu secretarul de stat american Marco Rubio la Manila, capitala Filipinelor, pe 23 iulie, în vederea discuțiilor despre războiul din Ucraina.

Capitala unui stat UE a rămas fără electricitate. Țara se confruntă cu un val de caniculă extrem

Capitala Maltei, Valletta, a rămas fără energie electrică miercuri, la o zi după ce premierul insulei, Robert Abela, și-a cerut scuze pentru seria de pene de curent care au afectat țara timp de mai multe zile.

Recomandări
S-a prescris. Curtea de Apel Bucureşti a anulat condamnarea de 5 ani de închisoare a fostului şef al ANAF Sorin Blejnar

Curtea de Apel Bucureşti a dispus anularea unei condamnări de 5 ani închisoare primită de fostul şef al ANAF Sorin Blejnar în anul 2019 pentru trafic de influenţă, motivul invocat de judecători fiind faptul că faptele s-au prescris.

Soluţie pentru românii afectați de atacul cibernetic de la Agenția de Cadastru - prelungire până la 31 august

Preşedintele Senatului, Mircea Abrudean, a anunţat miercuri că a convocat Camera superioară a Parlamentului în sesiune extraordinară pentru perioada 27-31 iulie.

Reacția lui Dominic Fritz, după ce PSD a acuzat USR că vrea să modifice legea ANI în favoarea unor membri de partid

UPDATE. Președintele USR, Dominic Fritz, a reacționat, miercuri, după ce liderul PSD, Sorin Grindeanu, a acuzat Uniunea Salvați România că vrea să modifice legea ANI în favoarea unor membri de partid, făcând aluzie la procesul pierdut de Fritz cu ANI.