Soprana Roxana Briban s-a sinucis.Mesaj de adio catre sot:Te rog, iarta-ma!

×
Publicitate

UPDATE: O poveste de dragoste ce parea ca va tine o vesnicie s-a sfarsit cu cateva cuvinte dureroase. Soprana Roxana Briban si-a luat zilele la doar 39 de ani. Suferea cumplit pentru ca nu mai canta la Opera Nationala si chiar se lupta cu o depresie.

 

Artista nu s-a mai apropiat de anul trecut de Opera din Bucuresti. Directorul a declarat ca ar fi solicitat incheierea contractului, desi sotul ei spune ca ar fi fost data afara.

Roxana urma un tratament car sa invinga depresia profunda in care cazuse in ultima vreme, dar prapastia se tot adancea. Sambata, cand sotul ei s-a intors acasa de la cumparaturi, a gasit-o fara viata. Chemati de urgenta, medicii de la SMURD nu au mai putut s-o ajute.

Roxana i-a lasat un bilet de adio sotului: "Te rog, iarta-ma!"

Vestea ca Roxana nu mai e printre noi a socat intreaga lume muzicala. Roxana Briban era casatorita din 1997 cu Alexandru Briban. Cei doi nu au avut copii.

Potrivit site-ului personal, Roxana Briban s-a dedicat vietii muzicale de la varsta de sase ani, prin studiul viorii si cel al cantecului, devenind in scurt timp solista a Corului de Copii al Radiodifuziunii Romane, cu care a sustinut peste 300 de concerte in tara si in strainatate.

Roxana Briban
Absolventa a Universitatii de Muzica din Bucuresti, in anul 2000, laureata a mai multor concursuri de canto, a obtinut premiul "Ludovic Spiess", din partea Forumului Muzical Roman, si distinctia "Vocea de Aur", din partea Societatii Romane de Radiodifuziune.

Imediat dupa absolvire a debutat ca solista a Operei Nationale Bucuresti, cu rolul Contessa din opera "Le Nozze di Figaro" de W.A. Mozart. Inceputul carierei internationale este marcat de debutul la Wiener Staatoper, in anul 2003, cu rolul Micaela, din opera "Carmen" de Bizet. De atunci, soprana romana a devenit invitat permanent al scenei vieneze, incheind contracte pana in stagiunea 2009 - 2010.

Trupul neinsufletit al sopranei Roxana Briban va fi depus astazi la capela Bisericii Herastrau, inmormantarea fiind programata pentru marti.

Sotul Roxanei Briban: Se simtea abandonata, n-a mai dorit nimeni sa o cheme

O mana insangerata - ultima imagine de pe contul de Facebook al sopranei

5 asemanari uluitoare intre moartea Roxanei Briban si a cea a Madalinei

Roxana Briban

Roxana Briban

Sursa foto si video: www.roxanabriban.com

Articol recomandat de sport.ro
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Citește și...
S-a dispus autopsie pentru moarte suspectă în cazul pacientei de 93 de ani care a murit la spital în Galați

Val de anchete după moartea pacientei de 93 de ani de la Spitalul Județean din Galați. Familia femeii reclamase faptul că, deși venise doar pentru o lovitură la cap, starea ei de sănătate s-a agravat continuu în timpul spitalizării. 

Groapă ilegală de deșeuri, descoperită la marginea Sectorului 3. Firma responsabilă, amendată cu 160.000 de lei

O groapă ilegală de deșeuri, întinsă pe câteva mii de metri pătrați, a fost descoperită la marginea Sectorului 3 al Capitalei.

ANAF a încasat 25 de milioane de lei din licitațiile online. Cele mai căutate sunt terenurile, dar oferta este una bogată

La trei luni de la lansare, platforma de licitații a celor de la ANAF a adus încasări de 25 de milioane de lei.

Recomandări
Cum au acționat suspecții care au produs frauda de proporții în sistemul de pensii publice

Fraudă de proporții, făcută în sistemul de pensii publice. Procurorii DIICOT au descoperit că 860 de persoane din București și din șapte județe au beneficiat cel puțin cinci ani de pensii obținute cu acte false. 

Sistemele Agenției Naționale de Cadastru sunt blocate după un atac cibernetic. Atacul vine într-un moment delicat

Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară a fost ținta unui atac cibernetic, care a blocat sistemele instituției și a provocat cea mai amplă întrerupere tehnică din istoria sa.

„Legile PNRR” se amână pentru finalul lunii iulie. România riscă să piardă sute de milioane de euro

Parlamentarii își pot vedea liniștiți de vacanță. Deși, inițial, ar fi urmat să fie chemați la muncă pentru a vota legile care țin de îndeplinirea jaloanelor din PNRR, situația se amână pentru finalul lunii sau chiar începutul lui august.