5 asemanari uluitoare intre moartea Roxanei Briban si a cea a Madalinei

60457769

Doua artiste deprimate, triste si care isi doreau cel mai mult sa isi recapete gloria din trecut. Madalina Manole si Roxana Briban au avut un destin tragic, cu multe asemanari. 

Mortile celor doua sunt legate de 5 asemanari crunte:

1. Erau deprimate pentru ca nu mai erau cautate la radio si la emisiuni.

"Nu a mai putut rezista, se simtea abandonata, a dorit sa cante gratis, la radio, oriunde, gratis. N-a mai dorit nimeni s-o cheme, nici sa-i propuna 2-3 sau 5 milioane. A afectat-o, sa stai acasa toata ziua, dupa ce aveai 8-10-12 contracte pe an. Dintr-o data sa fii abandonata, inclusiv directorul de 1 an de zile n-a dat un telefon" povesteste sotul Roxanei. Si in cazul Madalinei s-a vorbit de o problema similara, albumul ei "O 9 Madalina" nefiind mediatizat asa cum ea isi dorea.

2. Sinucidere violenta si ambitie extraordinara

Madalina Manole a inghitit o cantitate mare de Furadan pentru a fi sigura ca nu supravietuieste. O substanta deosebit de toxica, din care si o picatura era suficienta. La fel de hotarita sa se sinucida a fost si Roxana, care si-a taiat venele atat la maini cat si la picioare, punandu-si pe cap si trei pungi de plastic pe care le-a legat de gat. 80 de minute s-au chinuit medicii de la SMURD sa o resusciteze, fara succes.

Afla care sunt celelalte asemanari, pe www.crimetime.ro

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Soprana Roxana Briban s-a sinucis.Mesaj de adio catre sot:Te rog, iarta-ma!

UPDATE: O poveste de dragoste ce parea ca va tine o vesnicie s-a sfarsit cu cateva cuvinte dureroase. Soprana Roxana Briban si-a luat zilele la doar 39 de ani. Suferea cumplit pentru ca nu mai canta la Opera Nationala si chiar se lupta cu o depresie.

Mita la Interne: Catalin Chelu si trei apropiati au fost arestati preventiv

UPDATE: La capatul unui proces ce a durat 5 ore, decizia judecatorilor de la Tribunalul Bucuresti a fost fara echivoc: Catalin Chelu, Gabriel Constantinescu, Stefan Badea si Antonel Bunu au primit mandate de arestare preventiva pentru 29 de zile.

4 suporteri stelisti au cazut in gol cu masina 30 de metri. Au supravietuit

UPDATE: Suporterii se intorceau fericiti acasa dupa ce echipa favorita a batut cu 1-0 la Targu Mures. Viteza prea mare si carosabilul umed l-au facut pe sofer sa piarda controlul volanului intr-o curba periculoasa din judetul Brasov.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.