Minune in Bulgaria: primarul din Clejani si-a gasit masina furata!

×
Publicitate

Dupa tambalaul incredibil, facut de primarul din Clejani, lasat pieton la Nisipurile de Aur, politistii din vecini i-au gasit omului masina. Este intacta, se lauda Florin Nidelea, care si-a recuperat autoturismul... un BMW-X5.

Florin Nidelea simte ca a renascut din clipa in care a primit vestea ca masina lui de 70.000 de euro nu a disparut in lumea larga.

"M-au sunat sa vin sa-mi iau masina, au gasit-o pe drum, cu numere bulgaresti, e intacta, sunt fericit!" a spus primarul din Clejani.

In urma cu cinci zile insa, edilul era foc si para. A iesit cu tot neamul in fata hotelului in care s-a cazat pentru vacanta de 1 Mai si a facut un circ atat de mare incat bulgarii mai aveau putin si il treceau granita cu forta.

De altfel, el a pus la bataie 10.000 de euro recompnesa pentru masina furata. Acum, bineinteles, s-a razgandit: "Nuuuu, nici nu se pune problema, este meritul exclusiv al ministerului de interne romano-bulgar!" a spus Nidelea.

In schimb, celelalte doua masini furate sambata nu au fost inca gasite.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Alisha Lehmann l-a uitat complet pe Douglas Luiz: postarea care i-a înnebunit pe fanii fotbalistei sexy
GALERIE FOTO Alisha Lehmann l-a uitat complet pe Douglas Luiz: postarea care i-a înnebunit pe fanii fotbalistei sexy
Citește și...
Dronă rusească intrată în spațiul aerian al României: mesaj RO-ALERT în miez de noapte în Tulcea. Armata a pornit căutările

În noaptea de 16 spre 17 aprilie, forțele Federației Ruse au lansat un nou atac cu drone asupra unor obiective civile și de infrastructură din Ucraina, în apropierea frontierei cu România, în zona de nord a brațului Chilia.

Ortodocșii sărbătoresc Izvorul Tămăduirii: tradiții, credințe și puterea Aghiasmei Mici

Ortodocşii sărbătoresc în fiecare an, în prima vineri după Paşti, Izvorul Tămăduirii, un praznic închinat Maicii Domnului. 

Defecțiune la instalația de oxigen a Spitalului Pantelimon, după ce o persoană necunoscută a furat o țeavă și un robinet

Instalaţia de oxigen a Spitalului Pantelimon din Bucureşti nu a funcţionat, joi seară, din cauza unei defecţiuni tehnice. O persoană necunoscută a escaladat gardul, a distrus componente și a furat o țeavă și un robinet. Situația a fost remediată ulterior.

Recomandări
Dronă rusească intrată în spațiul aerian al României: mesaj RO-ALERT în miez de noapte în Tulcea. Armata a pornit căutările

În noaptea de 16 spre 17 aprilie, forțele Federației Ruse au lansat un nou atac cu drone asupra unor obiective civile și de infrastructură din Ucraina, în apropierea frontierei cu România, în zona de nord a brațului Chilia.

Nicuşor Dan, despre raportul privind anularea alegerilor: 90% din lucruri pot fi făcute publice. Influența rusă a existat

Președintele Nicuşor Dan a declarat joi că România este, de cel puțin 10 ani, ținta unui război hibrid al Rusia.

Prognoză meteo ANM: Urmează o săptămână ploioasă în toată ţara. Cum va fi vremea în minivacanța de 1 Mai

Meteorologii anunță precipitații peste normal în toate regiunile țării săptămâna viitoare. Pentru perioada care include minivacanța de 1 Mai, sunt prognozate temperaturi mai ridicate decât cele obișnuite pentru această perioadă.