Incendiu devastator in Suceava. Doi batrani au ramas pe drumuri
11-12-2008
|
14:44
Casa unor batrani, sot si sotie, in varsta de 72, respectiv 70 de ani, a ars din temelii, iar flacarile au distrus si cateva anexe unde oamenii isi depozitasera proviziile de iarna.
Cei doi s-au trezit miercuri noapte inconjurati de foc si au reusit sa se salveze in ultimul moment. Oamenii au cerut ajutorul vecinilor, care au dat alarma, iar patru echipaje de pompieri s-au chinuit aproape patru ore sa stinga flacarile.
Batranii, care nu mai au pe nimeni, nu au reusit sa-si salveze nici macar hainele. Cativa vecini au promis ca-i vor gazdui pana isi vor putea construi din nou un adapost.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
incendiu,
pompieri,
batrani,
Dată publicare:
11-12-2008 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare de la Papa Leon al XIV-lea. FOTO
O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare neașteptată de la Papa Leon al XIV-lea, ca răspuns la un desen prin care se ruga pentru copiii afectați de război.