Santaj asupra unei femei din politica aradeana.Un fals politist i-a pretins bani si favoruri sexuale

×
Codul embed a fost copiat

 Procurorii aradeni au de rezolvat un caz mai putin obisnuit. O fosta candidata la presedintia Consiliului Judetean, care este presedintele filialei Arad a unui partid politic, ar fi fost santajata sexual de un fals ofiter DGA.

UPDATE  Santajistul spune ca a cunoscut-o pe aradeanca pe internet, pe o cunoscuta retea de socializare, si asa a luat legatura cu ea, insa ea spune ca a fost contactata la telefon.

De teama sa nu fie dat pe mana adevaratilor oameni ai legii, barbatul si-a amenintat victima cu moartea, fapt ce reiese si din inregistrarile telefonice:
Te omor cu mana mea daca incerci vreodata sa ma prinzi cu santaj pe telefon
I-a transmis si SMS-uri: “O sa am eu grija sa iti para rau, esti chiar nesimtita

Pentru a o aduce mai usor in pat, i-a spus ca are nevoie sa ii spuna procurorului de caz ca este iubita sa, iar pentru asta ii trebuie si niste fotografii intime
Adica pot sa fac, cu anumite dovezi, ca eu am o relatie cu tine… pot sa iti sustin nevinovatia in fata lor. Si pentru asta, fiind iubita mea, categoric lumea ar trebui sa ma ajute pentru ca procurorul care se ocupa de caz este un fost coleg de-al meu

Discutie apel intre suspect si un amic:
Ba, eu am facut o combinatie tare de tot… tipa aia de care faceam misto ca-s procuror, ca vreau sa o ajut sa rezolv cazul… eu i-am zis ca trebuie sa vorbesc cu procurorul meu care se ocupa de cazul ei, trebe sa-i duc niste dovezi ca io cu ea , ca am relatie cu ea, intelegi? Si io tre sa plec , io in seara asta plec la Arad sa fac niste poze cu ea, sa ne plimbam, sa ne babardim intr-un hotel, sa facem niste poze, sa alea stii?” 

Citește și
Retinuta politisti
Judecatoarea din Craiova, arestata preventiv pentru santaj sexual. Avocatii sustin ca ea e victima

Prietenul sau l-a intrebat ce ilegalitate a comis femeia, iar suspectul a spus ca nimic dar ca a facut caterinca de ea, iar amicul l-a avertizat: “Vezi sa nu faca ea caterinca de tine , treaba ta, infunzi puscaria”.

Gabriela Tripon, presedintele PSR Arad, s-a prezentat in fata anchetatorilor acuzand ca un pretins ofiter din Bucuresti al Directiei Generale Anticoruptie o suna sistematic de doua luni si o santajeaza.

Invinuitul i-a relatat victimei ca, in calitate de lucrator in cadrul DGA, efectueaza cercetari fata de aceasta intr-un dosar penal in care este acuzata de fraudarea referendumului. Pentru  obtinerea unei solutii favorabile in acel dosar, invinuitul i-a solicitat partii vatamate sume de bani si favoruri sexuale”, a declarat procurorul de caz, Codrin Gavra, de la Parchetul de  pe lângă Tribunalul Arad.

Din cercetari a reiesit ca barbatul nu are calitatea de politist in cadrul DGA. In plus, procurorii au primit de la victima inregistrari ale convorbirilor telefonice din care reiese santajul. Procurorii au reusit, la randul lor, sa-l inregistreze  pe suspect in timp ce se lauda unui amic despre modul in care urma sa faca rost de bani.

Barbatul a fost adus la Arad si este in acest moment in fata judecatorilor, care ar putea sa emita pe numele sau un mandat de arestare preventiva.  

Articol recomandat de sport.ro
Reacția americanilor când au văzut că pot da peste România la CM 2026
Reacția americanilor când au văzut că pot da peste România la CM 2026
Citește și...
I-a furat telefonul si a postat o poza cu ea GOALA pe Facebook. Ce-i mai rau abia URMEAZA
I-a furat telefonul si a postat o poza cu ea GOALA pe Facebook. Ce-i mai rau abia URMEAZA

Tupeu fara margini al unui barbat in varsta de 25 de ani, din Iowa, Statele Unite. Atanacio Frausto i-a furat telefoul unei femei si a postat o poza cu ea goala pe Facebook.

Judecatoarea din Craiova, arestata preventiv pentru santaj sexual. Avocatii sustin ca ea e victima
Judecatoarea din Craiova, arestata preventiv pentru santaj sexual. Avocatii sustin ca ea e victima

Judecatoarea Carmen Mladen, de la Curtea de Apel din Craiova, a fost arestata preventiv pentru 29 de zile, alaturi de un complice, pentru santaj sexual.

Recomandări
Responsabili americani transmit Europei: Fără întărirea apărării până în 2027, SUA pot renunța la unele mecanisme NATO
Responsabili americani transmit Europei: Fără întărirea apărării până în 2027, SUA pot renunța la unele mecanisme NATO

Responsabilii americani i-au avertizat pe omologii europeni că, dacă nu-și consolidează până în 2027 capacitățile defensive, Statele Unite își vor sista participarea la anumite mecanisme de apărare ale NATO.

Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei

Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.

Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă
Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă

Criza apei din Prahova și Dâmbovița se îndreaptă spre o posibilă soluționare. Premierul Ilie Bolojan a anunțat că vineri seară alimentarea cu apă va fi reluată treptat, dar a avertizat că apa nu va fi deocamdată potabilă.