Un tânăr și părinții săi au murit în aceeași zi de Covid, în Giurgiu
![Bolnav COVID](https://image.stirileprotv.ro/media/images/1920x1080/Oct2021/62218355.jpg)
Un bărbat de 36 de ani și părinții săi au murit în aceeași zi de Covid 19. Toți trei erau nevaccinați. Singura care a scăpat este sora bărbatului, ea fiind vaccinată.
”Toți trei au fost internați cu o formă foarte gravă de covid și nu au răspuns la tratament. Părinții au murit la câteva ore distanță, iar băiatul – în cursul nopții. Nu au răspuns la nici un tratament, deși aveam schema de medicație”, a declarat pentru G4Media.ro managerul Spitalului Județean de Urgență Giurgiu, Dragoș Chivu.
Președintele Consiliului Județean Giurgiu, Dumitru Beianu, a precizat că familia mai avea o fată, cadru medical, care a insistat pentru vaccinare, dar părinții și fratele ei nu au vrut să se imunizeze.
”Din păcate, toate tratamentele au eșuat”, a spus Beianu.
Medicul Dragoș Chivu spune că peste 90% dintre cei internați sunt nevaccinați și că cei vaccinați dezvoltă forme ușoare ale bolii.