Tanar impuscat in cap, intr-o padure, la putin timp dupa ce s-a intalnit cu niste braconieri

×
Publicitate

Un tanar din judetul Bihor a fost gasit impuscat in cap, in mijlocul padurii. Avea 27 de ani si a mers in zona, sa vada o parcela de pamant, aflata langa un fond de vanatoare.

La un moment dat, a auzit suieraturi de gloante si se pare ca s-ar fi intalnit cu niste indivizi inarmati. Imediat, l-a sunat pe un paznic si i-a spus sa vina repede. Cand a ajuns omul, cel care l-a alertat murise deja.

Anchetatorii banuiesc ca autorul crimei este un braconier. Locul in care procurorii spun ca cineva a comis o crima cu sange rece a fost intesat de 100 de politisti, jandarmi, vanatori si localnici, ajutati si de caini dresati.

impuscat in cap

Ultimul care a vorbit cu victima este paznicul domeniului de vanatoare. El a dezvaluit ca tanarul apucase sa-i spuna ca a dat nas in nas cu niste braconieri, care i-ar fi zis sa nu se mai tina dupa ei. In aceasta perioada, sezonul de vanatoare este inchis.

La scurt timp, tanarul a fost gasit impuscat. Potrivit unor surse din ancheta, rana destul de mare de la cap indica faptul ca asupra lui s-a tras de la mica distanta, cu o pusca de vanatoare cu glont.

Anchetatorii vor verifica acum toate probele adunate din teren si vor incerca sa dea de urma faptasului.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Apele Române: Dunărea ar putea ajunge, la intrarea în ţară, la un debit mai mic decât minimul din august 2003

Specialiștii de la Administrația Națională „Apele Române” afirmă că Dunărea ar putea ajunge, pe 6 august, la intrarea în țară, la un debit mai mic decât minimul înregistrat în august 2003, de 1.600 de metri cubi pe secundă.

Cinci locomotive electrice noi au ajuns în România. Pot atinge 200 km/oră, însă doar pe foarte puține tronsoane

Parcul feroviar al României se înnoiește treptat. Cinci locomotive electrice au ajuns în țară și urmează să intre în circulație în următoarele săptămâni. 

Circulația vehiculelor de peste 7,5 tone va fi interzisă duminică în trei județe din cauza codului roșu de caniculă

Circulația autovehiculelor cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone va fi interzisă duminică, între orele 12:00 și 20:00, în județele Arad, Bihor și Satu Mare, din cauza codului roșu de caniculă, potrivit Agerpres.

Recomandări
Nivelul Dunării scade îngrijorător. Armata va detona o stâncă pentru a devia cursul apei spre centrala de la Cernavodă

Operațiuni urgente pe Dunăre. Reprezentanții Armatei au făcut măsurători, iar duminică, 02 august, vor detona o stâncă pentru a devia cursul apei spre centrala de la Cernavodă.

Guvernul cere reducerea consumului de energie. România încearcă să evite importurile mari în următoarea perioadă

Guvernul caută soluții pentru ca România să importe cât mai puțină energie electrică în următoarea lună. Instituțiile de stat vor fi obligate să reducă din consum, iar cele private sunt îndemnate să își mute activitățile din orele de vârf.

La următoarea evaluare este posibil ca România să nu mai scape de retrogradarea la ”junk”. Acum am evitat la limită

România a evitat, pentru moment, retrogradarea în categoria statelor nerecomandate pentru investiții. Agenția de evaluare financiară Fitch ne-a păstrat ratingul de țară.