Un copil și tatăl său au căzut în canalul Dunăre-Marea Neagră. Băiatul va fi transportat la spital

62387488
Shutterstock

Pompierii din Constanţa intervin, duminică seara, după ce un tată şi un fiu au căzut în apa, la întrarea în Portul Medgidia. Băiatul a fost scos din apă şi va fi transportat la spital în timp ce bărbatul este căutat în continuare.

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea au anunţat că pompierii au fost sesizaţi, duminică seara, despre faptul că două persoane, un bărbat şi fiul său minor, au căzut în apă la intrarea în Portul Medgidia.

La faţa locului s-au deplasat un echipaj SMURD, ambarcaţiunea cu ATPVM, descarcerarea, o autospecială cu apă şi spumă.

De asemenea, a fost alertat şi un echipaj de scafandri, iar în sprijin se deplassează un echipaj SMURD şi două ambulanţe ale Serviciului Judeţean.

Pompierii au precizat că băiatul a fost scos din apă şi va fi transportat la spital în timp ce bărbatul este căutat în continuare.

Articol recomandat de sport.ro
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Citește și...
Lege promulgată: Consiliere psihologică gratuită pentru părinții copiilor cu autism și sindrom Down

Părinții sau tutorii copiilor cu sindrom Down ori tulburări din spectrul autist vor beneficia de consiliere psihologică gratuită, decontată integral prin asigurările de sănătate, conform noii legi promulgate.

Ce spune președintele Sindicatului Navigatorilor despre marinarii români blocați în Iran: Au alimente, apă, tot ce le trebuie

Patru marinari români trăiesc o dramă în Iran. Sunt blocați de peste o săptămână pe un vapor sechestrat de iranieni, în Strâmtoarea Ormuz.

Românii cumpără tot mai multe iahturi și bărci. Navigația devine un stil de viață pentru tot mai mulți pasionați

Interesul pentru ambarcațiunile de agrement este în creștere în România.

Recomandări
Nemulțumiri în Opoziție înainte de votul moțiunii de cenzură PSD-AUR. Cine sunt aleșii care ar putea răsturna rezultatul

Soarta Guvernului se joacă în Parlament. Deși PSD, AUR și PACE au depus un număr mai mare de semnături decât voturile necesare pentru ca Executivul să cadă, tabăra adversă crede că poate convinge suficienți parlamentari să-și schimbe opțiunea de vot.

Care va fi prețul pe care românii îl vor plăti, după ce euro a ajuns la maximul istoric. Pe cine va afecta pe termen lung

În plină criză politică, euro a înregistrat un maxim istoric față de leu. Moneda națională s-a depreciat puternic joi, astfel că un euro a ajuns la peste 5,14 lei. 

Putin i-a spus lui Trump că îl poate ajuta să obțină uraniul îmbogățit al Iranului. Cum i-a răspuns președintele SUA

Blocada impusă porturilor iraniene e o manevră de geniu și nu mai durează mult până când iranienii vor implora îndurare, ne asigură președintele american.