Un barbat care a amenintat ca se arunca de pe o macara daca nu e eliberat Becali, convins sa coboare

61377376

Barbatul din Timisoara care s-a urcat, joi, pe o macara din apropierea sediului Politiei Judetene si a amenintat ca se sinucide daca nu va fi eliberat din inchisoare Gigi Becali a fost convins de alpinisti sa coboare, dupa mai mult de o ora de negocieri.

Trei alpinisti au fost chemati la locul incidentului, in apropierea sediului Politiei Timis, pentru a urca pe macaraua pe care era barbatul ce ameninta ca se sinucide daca nu va fi eliberat din inchisoare Gigi Becali.

Cei trei alpinisti l-au convins pe barbat sa coboare dupa mai mult de o ora de negocieri.

Barbatul a urcat mai intai pe acoperisul blocului de sapte etaje pentru costructia caruia era amplasata acolo macaraua, dupa care a coborat pe scarile imobilului.

Echipajul de la Ambulanta care se afla la locul incidentului l-a preluat pe barbat si l-a transportat la o clinica de psihiatrie din Timisoara pentru investigatii.

Politia, pompierii si medici de la Ambulanta au fost chemati, joi, in jurul orei 13.30, printr-un apel la 112, de un trecator care a observat ca pe o macara aflata in zona centrala a Timisoarei s-a urcat un barbat care avea asupra sa o punga cu aurolac si care ameninta ca se sinucide daca nu va fi pus in libertate Gigi Becali.

Articol recomandat de sport.ro
Miliardarul Rinat Ahmetov, omagiu pentru Mircea Lucescu și discurs de 10 minute la Arena Națională
Miliardarul Rinat Ahmetov, omagiu pentru Mircea Lucescu și discurs de 10 minute la Arena Națională
Citește și...
Când și unde va fi înmormântat Mircea Lucescu. Va fi înhumat cu onoruri militare

Mii de oameni i-au adus un ultim omagiu legendarului antrenor Mircea Lucescu la Arena Naţională, miercuri şi joi.

Un acvariu cu tuneluri subacvatice, pe patru etaje, va fi construit în Constanța. Va costa peste 22 de milioane de euro

Constanța va găzdui unul dintre cele mai ambițioase proiecte turistice de pe litoralul românesc: un acvariu modern de peste 22 de milioane de euro, construit în vecinătatea Delfinariului.

De ce este atât de importantă Joia Mare în tradiția creștină. Seara, în biserică, se citesc Deniile

Este Joia Mare din Săptămâna Patimilor, o zi importantă pentru creștinii ortodocși. Mulți au mers la biserică și s-au spovedit, alții participă la slujbele de seară, numite Denii.

Recomandări
Ciclonul „Erminio” a readus iarna în România. Zăpezi și cea mai scăzută temperatură înregistrată vreodată la noi, în aprilie

În timp ce ne pregătim de Paște, iarna ne face o demonstrație de forță. La munte s-a așternut un strat nou de zăpadă care a adus și un record de frig pentru luna aprilie: minus 13 grade la Vârful Omu.

Ultima dorință a lui Mircea Lucescu i-a fost îndeplinită. Ce i-a spus medicului său, de pe patul de spital

Un altar de flori și lumină s-a format la intrarea în Arena Națională și se mărește cu fiecare oră, pe măsură ce mii oamenii își iau rămas bun de la Mircea Lucescu. 

Supărarea lui Trump pe NATO ar putea avantaja direct România. Am putea avea mai mulți militari americani pe teritoriul nostru

Administrația Trump ia în calcul să pedepsească țările NATO care nu i-au ajutat pe americani în războiul din Iran. Potrivit Wall Street Journal, trupe americane din aceste țări ar putea fi mutate în state membre care au sprijinit campania.