O bătrână de 79 de ani a fost violată de un cunoscut, care a intrat noaptea peste ea în casă, crezând că nu îl va recunoaște

×
Publicitate

O femeie de 79 de ani din județul Olt a fost violată de un consătean de 45 de ani, care a profitat de faptul ca bătrâna locuia singură și, în puterea nopții, a intrat peste ea în casă.

Abia după câteva zile, victima și-a făcut curaj și le-a povestit polițiștilor tot coșmarul prin care a trecut.

Bărbatul a intrat peste femeie în timpul nopţii şi a forţat-o să întreţină relaţii intime cu el.

Cei doi se cunosteau, însă individul a mizat pe faptul că, din cauza vârstei înaintate, femeia nu îl va recunoaste, fiind şi întuneric. Doar că victima şi-a dat seama cine a agresat-o.

După câteva zile de la întâmplare, şi-a făcut curaj şi a mers la poliţie, unde a povestit totul.

Individul a fost reţinut imediat pentru viol şi violare de domiciliu. Iar apoi magistraţii din Slatina au decis arestarea lui preventivă, pentru aceste fapte.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noul Audi A5 impresionează cu un detaliu incredibil + În cât timp prinde suta: ”E mai sportiv decât generația precedentă”
FOTO Noul Audi A5 impresionează cu un detaliu incredibil + În cât timp prinde suta: ”E mai sportiv decât generația precedentă”
Citește și...
Un bărbat din Arad şi-a ars iubita pe picioare cu fierul de călcat. S-ar fi drogat şi ar fi bătut-o cu bastonul telescopic

Un agent de pază din Arad a fost arestat preventiv şi trimis în judecată după ce şi-ar fi ars iubita cu un fier de călcat încins pe ambele picioare, provocându-i acesteia şase leziuni şi cicatrici permanente.

Adolescent din Bihor, tratat inuman de mama sa: bătut cu bâta, ţinut nemâncat şi fără apă şi obligat să doarmă în frig, afară

O femeie din Bihor este anchetată pentru rele tratamente aplicate minorului, fiind acuzată că şi-a abandonat şi agresat copilul. Potrivit anchetatorilor, băiatul a fost bătut, ţinut fără hrană şi apă şi obligat să doarmă afară, în frig.

Doi tineri au murit carbonizaţi şi alţi doi au fost răniţi într-un accident, în Vrancea. Cum s-a produs tragedia. FOTO

Doi tineri au murit carbonizaţi şi alţi doi au fost răniţi grav în urma unui accident rutier produs, în noaptea de marţi spre miercuri, pe DJ 205C, în comuna Vârteşcoiu, după ce un autoturism a intrat într-un cap de pod şi a fost cuprins de flăcări.

Recomandări
Consultări politice la Cotroceni. SURSE: Președintele Nicușor Dan nu a spus ce soluție vede pentru ieșirea din blocaj

Prima rundă de consultări de la Palatul Cotroceni pentru formarea unui nou guvern s-a încheiat fără un rezultat concret.

Negocieri la Cotroceni. Este tot mai clar ce fel de Guvern exclud din start forțele parlamentare. Varianta fără susținere

După consultările politice de luni, de la Palatul Cotroceni, între președintele Nicușor Dan și marile partide parlamentare, este tot mai sigur că nu vom mai avea o coaliție cu PSD și PNL, iar ideea unui Executiv tehnocrat nu are momentan susținere clară.

Ce arată primele sondaje după moțiunea de cenzură. Diferențe mari privind intențiile de vot

AUR se menţine pe primul loc în intenţiile de vot pentru alegerile parlamentare, iar PNL a crescut faţă de aprilie şi a trecut pe locul al doilea, devansând PSD, care a ajuns pe poziţia a treia.