Ipostaza in care a fost filmata o menajera din Constanta de camera de supraveghere. Proprietara a sunat imediat la politie

menajera constanta

O femeie din Constanta a observat ca economiile familiei se tot subtiaza si imediat banuielile ei s-au indreptat spre tanara angajata sa faca menajul in casa.

Ca sa se convinga ca ceea ce banuia ea este adevarat, femeia a instalat o camera de supraveghere. Ulterior, cand a urmarit imaginile inregistrate, proprietara locuintei a vazut ca menajera a actionat ca o hoata profesionista, punandu-si pe maini si manusi din cauciuc pentru a nu lasa urme, relateaza reporterntv.ro.

Intr-una din imagini se vede cum menajera deschide un sertar, iar dintr-o poseta depozitata acolo fura bani.

"Aveam mai multe feluri de bancnote: lei, lire, euro. Acum de sarbatori, avand mai mult timp liber, am vrut sa verific cati bani mai sunt si am avut un soc. Fiecare loc in care aveam bani, sumele erau aproape injumatatite. Prima suspiciune a fost asupra ei", a declarat proprietara locuintei.

Inainte sa monteze softul de supraveghere pe laptop, proprietara apartamentului a pozat seriile bancnotelor si i-a spus menajerei ca pleaca in oras. Cand a vizionat imaginile, a facut descoperirea.

Citește și
mama plangand in port
Momentul in care o mama isi da seama ca a pierdut vasul de croaziera, dupa ce copiii ei s-au imbarcat deja. VIDEO

Proprietara a chemat politia, care a ridicat-o pe menajera. "Cand i-a fost verificata poseta, am gasit 60 de lire. A incercat sa nege. Eu am avut poze cu seriile bancnotelor si i-am demonstrate atat ei, cat si politistilor, ca banii erau furati de la noi", a mai declarat femeia.

"Politistii Sectiei 2 cerceteaza in stare de libertate o femeie in varsta de 32 de ani pentru savarsirea infractiunii de furt. In perioada 1 martie – 3 mai 2016, in mod repetat, ar fi sustras diferite sume de bani", a declarat Alexandra Cretu, purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie al Judetului Constanta.

Hoata si-a recunoscut fapta dar spune ca banii furati, aproximativ 15.000 de lei, i-a cheltuit deja si nu mai are cum sa-i restituie.

Sursa foto: reporterntv.ro

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Transfer stelar pentru Radu Drăgușin! Echipa care luptă pentru semnătura lui
NEWS ALERT Transfer stelar pentru Radu Drăgușin! Echipa care luptă pentru semnătura lui
Citește și...
Motivul scandalos pentru care un medic de garda a refuzat sa consulte un copil. Dialogul cu parintii:
Motivul scandalos pentru care un medic de garda a refuzat sa consulte un copil. Dialogul cu parintii: "Nu vreau sa-l mai vad"

Un episod rusinos a fost inregistrat la Spitalul de pediatrie din Tecuci. Doctorita de garda a fost filmata in timp ce refuza sa consulte un copil de 9 ani. Le-a spus parintilor ca este suparata pe ei, pentru ca o evitasera in trecut.

Momentul in care o mama isi da seama ca a pierdut vasul de croaziera, dupa ce copiii ei s-au imbarcat deja. VIDEO
Momentul in care o mama isi da seama ca a pierdut vasul de croaziera, dupa ce copiii ei s-au imbarcat deja. VIDEO

O mama a fost filmata in timp ce ingenuncheaza, disperata, intr-un port din Bahamans dupa ce isi da seama ca vasul de croaziera pe care urma sa se imbrace a plecat din port, iar copiii ei se aflau la bord.

Recomandări
În ce condiții poate fi încheiat mandatul unui judecător CCR care boicotează votul. „Nu au dreptul să se abțină”
În ce condiții poate fi încheiat mandatul unui judecător CCR care boicotează votul. „Nu au dreptul să se abțină”

Pentru a treia oară, Curtea Constituțională amână soluția pentru proiectul pensiilor magistraților, după ce patru judecători, toți propuși de PSD, nu s-au prezentat la ședință.  

Previziuni economice pentru 2026. Economia crește încet, dar sigur. România poate bifa un record de fonduri europene atrase
Previziuni economice pentru 2026. Economia crește încet, dar sigur. România poate bifa un record de fonduri europene atrase

Economia pornește anul într-un ritm temperat, iar managerii din toate domeniile rămân prudenți în primele luni. Cum costurile sunt tot mari, angajările au fost amânate pentru moment.  

Rusia susține că Ucraina a atacat una dintre reședințele lui Putin. „Schimbăm poziția de negociere”. Reacția Kievului
Rusia susține că Ucraina a atacat una dintre reședințele lui Putin. „Schimbăm poziția de negociere”. Reacția Kievului

Ministrul rus de externe, Serghei Lavrov, a declarat luni că Ucraina a încercat să atace reşedinţa preşedintelui Vladimir Putin din regiunea Novgorod.