Fondatorul Anonymous România, Valentin Gherebe, a fost găsit mort în casă

×
Publicitate

Un bărbat a fost găsit decedat într-un imobil din Sectorul 1, a informat marţi Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti.  

"La data de 31 ianuarie, prin apel la 112, Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti a fost sesizată cu privire la faptul că într-un imobil din Sectorul 1 a fost descoperit decedat un bărbat", informează DGPMB.

Ar fi vorba despre Valentin Gherebe, fondatorul petrecerilor Anonymous. 

Trupul neînsufleţit se afla în stare avansată de putrefacție și a fost ridicat şi transportat la INML în vederea efectuării necropsiei.

Cercetările sunt efectuate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri - Biroul Morţi Suspecte şi Ucideri din Culpă în vederea stabilirii cauzelor şi condiţiilor în care s-a produs decesul.

Articol recomandat de sport.ro
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
Citește și...
Val de glume pe internet după dezastrul de la metrou. 28 de ore a durat evacuarea apei din subsolul stației Piața Victoriei

Cea mai puternică furtună din ultimii 30 de ani care a lovit Capitala a lăsat în urmă dezastru. Multe blocuri au rămas fără curent, iar parcurile sunt pline de copaci rupți de vijelie.

Femeia din Neamț înjunghiată de fostul soț s-a salvat cu ultimele puteri. Ordinul de protecție expirase cu o zi înainte

Atac sângeros în orașul Roman din Neamț. O femeie de 30 de ani a fost înjunghiată, în mașină, de fostul soț. S-a întâmplat chiar în prima zi după expirarea ordinului de protecție pe care tânăra, mama unei fetițe, îl avea împotriva individului.

Noi detalii șocante din dosarul azilelor ilegale din Bihor. Ce a găsit DIICOT la percheziții. Viorel Pașca: „Niște tâmpenii”

Soții Florica și Viorel Pașca, dar și cei trei fii ai lor reținuți miercuri de DIICOT pentru trafic de persoane, au încercat joi să-i convingă pe judecătorii Tribunalului București că sunt nevinovați.

Recomandări
Noi detalii șocante din dosarul azilelor ilegale din Bihor. Ce a găsit DIICOT la percheziții. Viorel Pașca: „Niște tâmpenii”

Soții Florica și Viorel Pașca, dar și cei trei fii ai lor reținuți miercuri de DIICOT pentru trafic de persoane, au încercat joi să-i convingă pe judecătorii Tribunalului București că sunt nevinovați.

Ilie Bolojan anunță când s-ar putea ieftini carburanții: „Prețurile ar putea reveni la nivelul dinaintea lunii martie”

Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, joi, că preţurile la carburanţi ar urma să înceapă să scadă în următoarele zile, pe măsură ce companiile vor comercializa stocuri achiziţionate la preţuri mai mici. 

Radu Miruţă: Un nou contract din SAFE semnat - pentru ultimul lot din A8. Primii kilometri de autostradă spre Chișinău

Ministrul interimar al Transporturilor, Radu Miruță, anunță că un nou contract din SAFE a fost semnat, joi, la minister, fiind ultimul lot din Autostrada A8, cu trecere în Republica Moldova.