14 pasageri, printre care şi un copil, au trăit momente de groază într-un microbuz

×
Publicitate

Prin clipe de groază au trecut 14 pasageri, printre care şi un copil, aflaţi într-un microbuz. Maşină care trebuia să îi aducă la Cluj de la Gherla s-a răsturnat într-un şanţ de pe marginea drumului.

Şoferul ar fi încercat să evite un accident, după ce o maşină a încercat sa il depăşească fără să se asigure. Trei femei au fost rănite şi au fost transportate cu ambulanţele la Cluj-Napoca.

Microbuzul în care se aflau cei 14 pasageri făcea curse regulate şi trebuia să ajungă la Cluj de la Gherla.

Vineri, în localitatea Fundătura, drumul lor s-a sfârşit brusc: microbuzul a ajuns în şanţul de pe marginea drumului.

Şoferul tocmai plecase din staţie când a văzut în oglindă retrovizoare cum un alt şofer îi face semn că vrea să depăşească.

Şoferul a tras tare de volan să evite impactul cu celelalte maşini şi a ajuns în şanţ. Noroc că nu avea viteză mare. La faţă locului au venit de urgenţă ambulanţele şi pompierii.

Cele trei femei care au fost rănite au fost duse la spitalul din Cluj pentru îngrijiri. Ceilalţi pasageri şi-au continuat călătoria cu altă maşină.

Poliţiştii continuă cercetările pentru a stabili exact cum s-a petrecut accidentul.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Protest în Târgu Jiu, după ce autorităţile au descis să închidă târgul de haine vechi. "Jos rasismul!"

Protest la Târgu Jiu, după ce autorităţile au decis să închidă un târg unde oamenii obişnuiau să vândă haine vechi.

Dani Mocanu riscă să se întoarcă după gratii. Mesajul din ultima sa piesă

Cunoscutul cântăreţ de manele, aflat în prezent sub control judiciar, ar putea fi arestat.

Studenții din anul I au luat cu asalt căminele, "înarmați" cu zacuscă și dulceață

Luni începe anul universitar şi sute de studenţi, majoritatea boboci, au aglomerat încă de vineri căminele.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.