Starea deplorabilă în care a fost găsit trupul unui bebeluș abandonat în pădure

61956599
metro.co.uk

Trupul unui bebeluș abandonat în pădure a fost descoperit plin de mușcături de vulpi și câini pe toată suprafața.

Fetița nou-născută, care a primit din partea poliției numele Pearl, a fost găsită de un bărbat care își plimba câinele, într-o pădure din Heywood, Marea Britanie.

Autoritățile nu exclud ipoteza potrivit căreia copilul era încă în viață când a fost abandonat și lăsat să ”înghețe” până la moarte, fără să fie îmbrăcat și cu o parte a cordonului ombilical încă atașată de corp.

"Nu pot decât să sper că nu era în viață atunci când a fost lăsat aici. Mama ei ar putea fi o victimă a violului, abuzului sau a incestului și nu a simțit nici o legătură emoțională cu nou-născutul”, susțin autoritățile.

Trupul plin de mușcături a fost găsit pe 4 aprilie. O anchetă a fost deschisă în acest caz.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Un bărbat din Argeș a fost arestat după ce a vrut să agreseze sexual o femeie în pădure. Victima l-a convins să renunțe

Un bărbat de 62 de ani din Argeș a fost arestat preventiv pentru tentativă de viol, după ce ar fi agresat sexual, într-o pădure, o femeie venită la cules de ciuperci. 

Caz șocant în Argeș. O femeie și-a ucis soțul în urma unui scandal izbucnit după ce au consumat alcool împreună

Crimă într-o familie din Argeș! O femeie a fost reținută, după ce a recunoscut că și-a ucis soțul, un bărbat de 49 de ani. Cei doi soți au împreună 3 copii, iar apropiații spun că adesea părinții se certau și ajungeau la conflicte violente. 

Un bărbat de 53 de ani din Iași și-ar fi ucis tatăl de 81 de ani după ce i-a cerut un lucru

Caz extrem de violență în familie, încheiat cu o crimă. Un bătrân de 81 de ani a fost ucis într-o pădure din județul Iași, iar principalul suspect este chiar fiul acestuia, un bărbat de 53 de ani. 

Recomandări
Tragedie în Grecia. Două elicoptere ale pompierilor s-au ciocnit în timp ce stingeau incendii. Mesajul autorităților române

Două elicoptere s-au ciocnit în Grecia în timp ce interveneau pentru stingerea unui incendiu violent. Unul dintre echipaje a scăpat ca prin minune în urma impactului, însă piloții din celălalt elicopter au murit.

Meteorologii au anunțat că valul de căldură se va intensifica, iar temperaturile vor depăși noi recorduri în România

Valul de căldură se intensifică și va stabili noi recorduri de temperatură.

Dronă intrată în România, Armata a ridicat avioane F-16. Ținta a mers apoi în Ucraina și distrusă de forțele ucrainene

O dronă a intrat duminică în România, unde a stat timp de 20 de minute, înainte de a se duce spre teritoriul Ucrainei, unde a fost distrusă de forțele ucrainene, a transmis MApN. Armata a ridicat două F-16 care au monitorizat permanent drona.