Grav accident în Arad. Un TIR a lovit mortal un copil și a rănit o femeie

62069913
Aradon

Un grav accident de circulaţie a avut loc, joi seară, pe DN 7, în localitatea Lipova, judeţul Arad. Un copil de 6 ani şi o femeie de 30 de ani au fost loviţi de un TIR pe o trecere de pietoni, iar în urma accidentului copilul a murit.

Potrivit ISU Arad, un grav accident de circulaţie a avut loc, joi seară, pe DN 7, în localitatea Lipova.

”Un autotren a accidentat o femeie şi un copil care erau angajaţi în traversarea DN 7 pe trecerea de pietoni”, a transmis ISU Arad, conform news.ro.

Sursa citată a precizat că este vorba despre o femeie de 30 de ani şi de un copil de 6 ani. Deocamdată, nu s-a stabilit cu exactitate dacă femeia este mama sau mătuşa copilului.

 

În urma accidentului, copilul a murit, iar femeia a fost rănită grav, fiind transportată la spital.

Poliţiştii au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă.

 

Articol recomandat de sport.ro
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Citește și...
O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Bărbat din Buzău, trimis în judecată pentru tentativă de omor după ce și-ar fi răpit și bătut cu bestialitate fosta iubită

Un bărbat din Buzău este judecat pentru tentativă de omor, după ce, în urmă cu două luni, și-ar fi răpit fosta iubită și ar fi dus-o într-o casă părăsită, unde ar fi bătut-o cu bestialitate. 

Recomandări
Hotărâre CJUE: Prescripția nu poate bloca dosarele pe rol pentru fraude grave cu fonduri UE. Curtea respinge poziția ÎCCJ

Curtea de Justiție a Uniunii Europene a pronunțat joi, 16 iulie, o decizie cu efecte majore pentru sistemul judiciar român în cazul „Lin II”, cu privire la prescripție în dosarele cu prejudicii ale UE.

Cod galben de caniculă în România. Temperaturi de 37 de grade. Cum va fi vremea în Capitală | HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică valabilă în perioada 16 iulie, ora 12:00 – 18 iulie, ora 22:00, prin care anunță extinderea și intensificarea unui val de căldură în mare parte din România. 

În premieră, Electric Castle este LIVE pe VOYO: momentele headlinerilor, transmise în direct. Cele mai așteptate show-uri

Electric Castle 2026 revine cu o nouă ediție spectaculoasă și aduce pe scenele de la Castelul Banffy, din Bonțida, unele dintre cele mai mari nume ale muzicii internaționale, în perioada 16-19 iulie.