Bătrână de 84 de ani din Brăila, violată de un tânăr beat numit ”Bestia”

×
Publicitate

Caz înfiorător într-o comună din Brăila, unde o femeie de 84 de ani a fost batjocorită de un tânăr care ar fi putut să îi fie nepot.

Individul a tăiat cablurile de alimentare cu energie electrică și a intrat noaptea, peste femeie în casă. Neputincioasă, bunica nu i s-a putut opune. Polițiștii l-au reținut pe suspect: un recidivist de 38 de ani care a mai făcut închisoare pentru aceeași infracțiune.

Dupa ce a fost violată, femeia de 84 de ani a luat legătură cu una dintre fiicele ei, care a anunțat Poliția. Pentru că individul a avut grijă să taie curentul electric înainte de a intra în casă femeii, victima a făcut, inițial, din cauza întunericului, o confuzi.Așa a ajuns să fie anchetat un vecin care stă la doar câteva case depărtare, pe aceeași stradă. Omul și-a demonstrat însă nevinovăția și polițiștii, mergând pe fir, au ajuns la un bărbat de 38 de ani care a mai făcut închisoare, culmea, tot pentru viol. În urmă audierilor, acesta a recunoscut ce a făcut și miercuri a fost condus la fața locului, pentru cercetari.

Individul, poreclit în sat "Bestia", este cunoscut drept un tip care, când consumă alcool, se comportă de parcă și-ar fi pierdut mințile. La fel s-a întâmplat și în urmă cu două nopți, când a dat buzna peste femeia de 84 de ani. Că să îi inducă în eroare pe polițiști, el a intrat prin curtea unui vecin al bătrânei.

Victimă: "Dormeam acolo și am auzit ușile hodorogind. Cine o fi? Am zis că e fetele mele, că am două fete, băiatul mi-a murit. Când vine peste mine. L-am cunoscut cine a fost!"

Speriată, femeia a avut puterea de a merge noaptea până la o vecină, căreia i-a povestit totul.

Vecină: "Bătrâna a fugit, a venit la noi. A venit încoace, dar noi dormeam, a intrat peste soacră-mea. A bătut la ușa la soacră-mea, acolo și i-a zis că ar fi intrat cineva peste ea și a vrut s-o violeze. A fost reținut și acuma a scăpat, de curând, în vara asta a scăpat din pușcărie".

Reporter: "Și tot pentru viol sau tentativă de viol?" 

Vecină: "Tentativă de viol"

Suspectul stă pe aceeași stradă cu victima lui și oamenii spun că din copilărie a făcut probleme în localitate. Acum, femeile singure sunt de-a dreptul ingrozite.

Subinspector Laura Dan, purtător de cuvânt al IPJ Brăila: "Fata de acesta a fost dispusă măsură reținerii pentru douăzeci și patru de ore, pentru comiterea faptei de viol și violare de domiciliu"

Batrana și bolnavă, femeia este singură de 20 de ani, de când i-a murit soțul. Acum se bazează doar pe cele două fiice ale ei, care locuiesc în Brăila și o mai vizitează din când în când.

Articol recomandat de sport.ro
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Citește și...
Bărbatul din Galați care ținea de două săptămâni în casă cadavrul iubitei sale a fost arestat. Ar fi ucis-o în bătaie

Bărbatul de 40 de ani din Galați, care ținea de două săptămâni în casă trupul neînsuflețit al partenerei sale, a fost arestat. Procurorii au ajuns la concluzia că el ar fi cel care a ucis-o în bătaie pe femeia de 59 de ani.

O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Recomandări
Cât poate rezista România fără importurile de petrol din Kazahstan. Benzinăriile au scumpit deja carburanții

Noi probleme pe piața carburanților. Principala rută prin care Kazahstanul își exportă petrolul a fost blocată după atacurile cu drone din Marea Neagră asupra vaselor cu țiței kazah.

La mila naturii. Case inundate, mașini distruse și sinistrați evacuați. Județul lovit cel mai tare de furtuni

Vremea rea a adus un potop de necazuri. O nouă rundă de ploi a umflat râurile, iar apele scurse de pe versanți au ajuns până în casele oamenilor. 

Grindeanu blochează jalonul PNRR legat de integritatea aleșilor. Motivul găsit de PSD să nu voteze noua lege a integrității

Jaloanele PNRR nasc un nou scandal. Enervat de noua lege a integrității, Sorin Grindeanu a anunțat că nu o va vota, pentru că cei din USR ar fi introdus în proiect unele paragrafe menite să-i ajute pe membrii partidului aflați în conflict de interese.