Stella McCartney a dat startul prezentărilor de modă. Ultima colecție, ieșită din tipare

×
Publicitate

Celebra creatoare de modă Stella McCartney a dat startul prezentărilor de modă din această toamnă.

Şi unde putea fiica celebrului Paul McCarney să îşi etaleze noua colecţie decât în capitala modei, Paris. Zeci de invitaţi din lumea modei dar şi cea a muzicii au fost prezenţi la evenimentul desfăşurat în Palatul Garnier, sediul Operei din Paris.

Fiica celebrului Beatles, Stella McCartney a ales Parisul pentru prezentarea ultimei sale colecţii de modă, tocmai pentru a demonstra eleganţa ieşită din tipare a hainelor sale.

Mesajul show-ului a fost: „Sustenabilitatea poate fi sexy”. Iar creatoarea a realizat haine din materiale reciclate, cum ar fi poliester sau bumbac şi lână.

Stella McCartney, designer: „Este amuzant, întotdeauna am avut o mică obsesie cu cercurile. Şi cred că este atât de interesant pentru că Pământul este rotund, există o economie circulară, iar simbolul mărcii mele este un punct. Am subliniat acest lucru foarte mult în paradă, astfel încât sunt multe croieli circulare, iar totul este menit, chiar dacă nu se vede, să aducă acea emoţie masivă a femeii."

Iar defilarea modelelor pe podium a fost urmărită de personalităţi din lumea modei, cum ar fi creatoarea Vivienne Westwood sau redactorul şef al revistei Vogue, Anna Wintour. Dar nu au lipsit nici vedete din lumea muzicii.

Orelsan, artist: „Colaborez cu Stella McCartney de aproape doi sau trei ani. Am purtat hainele ei şi îmi place, desigur, factorul de sustenabilitate. Îmi place colecţia pe care a făcut-o despre Beatles şi sunt foarte fericit să fiu aici."

Ellie Goulding, artistă: „Nu cred că am văzut un spectacol nereuşit al Stellei, dar acesta a fost în mod deosebit frumos şi vibrant. Mi-a plăcut mult."

Stella McCartney a fost personajul central al prezentării de modă de la Paris, însă aproape toată lumea a dorit să îşi facă fotografii cu tatăl creatoarei de modă, Paul McCartney.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Citește și...
Taylor Swift și Travis Kelce s-au căsătorit la Madison Square Garden. Evenimentul a costat 20 de milioane de dolari

Cântăreața Taylor Swift și jucătorul de fotbal american Travis Kelce au petrecut până în zori alături de o mie de invitați, unul mai faimos ca altul.

Prințesa Kate a revenit la Wimbledon într-o apariție apreciată de fani înaintea unui meci al lui Arthur Fery. FOTO

Prințesa Kate a revenit la Wimbledon și s-a întâlnit cu fanii tenisului care stăteau la celebra coadă de la turneu, înainte de a asista la meciul din turul al doilea al britanicului Arthur Fery.

Pentru al treilea an consecutiv, UNTOLD este în top 3 în clasamentul internațional DJ Mag. Smiley, în deschidere la Sting

România se află din nou pe podiumul celor mai importante festivaluri din lume. Pentru al treilea an consecutiv, UNTOLD este în top 3 în clasamentul internațional DJ Mag.

Recomandări
Președintele României participă la summitul NATO de la Ankara, pe 7-8 iulie. Cu cine se va întâlni Nicușor Dan

Președintele României, Nicușor Dan, va participa, în perioada 7-8 iulie 2026, la reuniunea șefilor de stat și de guvern ai Organizației Tratatului Atlanticului de Nord (NATO), care va avea loc la Ankara, Republica Turcia.

Mesajul Americii către România, la 250 de ani de la fondarea Statelor Unite. Imagine spectaculoasă a Castelului Bran

SUA și România au o ”legătură profundă și durabilă”, iar cele două națiuni ”sunt profund ancorate în valorile fundamentale ale civilizației occidentale”, se arată într-un editorial al ambasadorului american la București cu ocazia Freedom250.

Trump, nou atac la adresa Europei: „Atunci când primești infractori din Lumea a Treia, devii o țară din Lumea a Treia”

Preşedintele SUA, Donald Trump, a lansat un nou atac la adresa statelor europene, criticând politica privind migraţia şi avertizând că, atunci când primeşti infractori din Lumea a Treia, devii o ţară din Lumea a Treia.