Vacantele in Grecia, mai ieftine cu 20%!

×
Publicitate

Hotelierii din Grecia anunta ieftiniri. De frica sa nu le ramana camerele goale intr-un moment cu preturi mari la toate si proteste violente, acestia renunta chiar si la 20% din tarife.

Preturile din acest moment sunt mai mici chiar decat anul trecut!

Spre exemplu, la un hotel de patru stele all inclusive in Halkidiki, transport cu autocarul, platiti acum 265 de euro, cu 10% mai putin fata de anul 2009.

Si la trei stele, in Paralia Katerini, se simte aceasta reducere: daca acum lasati 125 de euro, anul trecut dadeati cu 5% mai mult.

De doua zile de cand oferta are discount in agentii, inscrierile au crescut intre 7 si 10%, spun cei din domeniu.

Articol recomandat de sport.ro
„UE și Ucraina au înjunghiat Rusia pe la spate!” E alertă la Moscova după ultima lovitură a Occidentului
„UE și Ucraina au înjunghiat Rusia pe la spate!” E alertă la Moscova după ultima lovitură a Occidentului
Citește și...
Bangkok, orașul care nu doarme niciodată. Ce îi fascinează pe turiști. Ghid pentru prima ta călătorie în capitala Thailandei

Bangkok, capitala vibrantă a Thailandei, este un oraș al contrastelor, unde zgârie-norii moderni se află alături de temple antice. 

Regula de aur când comanzi pește proaspăt în Grecia. Ce înseamnă prețul „per kilogram” și cum eviți să fii păcălit la notă

O masă la o tavernă de pe malul mării este, pentru mulți turiști, una dintre experiențele de neratat într-o vacanță în Grecia.

Capcana de la recepție în Grecia. Noua taxă obligatorie pe care mulți români uită să o calculeze când își fac bugetul

Călătorești în Grecia în 2026? Este posibil să observi o taxă suplimentară atunci când te cazezi la un hotel, într-o vilă sau într-o altă unitate de cazare. 

Recomandări
Parlamentul a intrat în sesiune extraordinară. Reformele din PNRR și programul SAFE, primele pe ordinea de zi

Parlamentul a intrat de luni într-o sesiune legislativă extraordinară. Pe agenda aleșilor se află mai multe proiecte esențiale pentru îndeplinirea jaloanelor din PNRR, dar și proiectul de lege pentru programul SAFE.

Încă o dronă a intrat în spațiul aerian al României, „pentru scurt timp”. A fost emis mesaj RO-Alert în Tulcea. Reacția MApN

Încă o dronă a intrat luni dimineață în spațiul aerian al României „pentru scurt timp”, dar a trecut rapid frontiera în Ucraina, a anunțat Ministerul Apărării. 

Vremea în București și în țară. Cod galben de vijelii, ploi torențiale și grindină de până la 3 centimetri | HARTĂ

ANM a emis trei atenționări de Cod galben pentru perioada 27–28 iulie, care vizează instabilitate atmosferică, vijelii, averse torențiale și intensificări ale vântului în mai multe regiuni ale țării.