Targ de Craciun in Bucuresti: "Vine Mosul la Obor”

60459190

In parcul Obor, din fata Primariei Sectorului 2, se va organiza Targul "Vine Mosul la Obor", in cadrul caruia se vor pune in vanzare cozonaci si vin fiert, turta dulce si multe jucarii, decoratiuni diverse si suveniruri de sezon.

Targul se va deschide vineri, 3 decembrie 2010.

Cu mic cu mare, vizitatorii de toate varstele vor avea ocazia sa mearga in cele peste 30 de standuri si casute de lemn, frumos decorate, amplasate in Parcul Obor, unde „rolul” principal va fi detinut de cumparaturi, voie buna si atmosfera primitoare, specifica Sarbatorilor.

Aici se vor vinde: dulciuri, cozonaci, carti, tablouri, muzica, bijuterii, design vestimentar, diverse cadouri specifice Craciunului si multe alte produse de cea mai buna calitate.

Serile targului vor fi intregite de colinde, cantece traditionale romanesti, concursuri, jocuri pentru copii si multe alte surprize.

Targul „Vine Mosul in Obor” va fi deschis zilnic, intre orele 10.00 – 20.00, pana pe data de 24 decembrie.

Articol recomandat de sport.ro
Rinat Ahmetov a cumpărat cel mai scump apartament din istorie! Are cinci etaje și o suprafață de 2.500 de metri pătrați
Rinat Ahmetov a cumpărat cel mai scump apartament din istorie! Are cinci etaje și o suprafață de 2.500 de metri pătrați
Citește și...
„Provocarea Diana”. Cum „luptă” Kate și Meghan pentru a se asemăna cu regretata Prințesă de Wales

Fie că este vorba despre haine sau bijuterii, Diana nu este niciodată departe de imagine atunci când vine vorba despre soțiile lui William și Harry. Iar fiecare referință la ea este departe de a fi o coincidență.

Rochia cu care Bella Hadid a făcut furori în Franța. Cum s-a afișat modelul pe străzile din Saint-Tropez | GALERIE FOTO

O singură apariție a fost suficientă pentru ca ținuta purtată de Bella Hadid în Saint-Tropez să intre pe lista look-urilor de urmărit în această vară.

Ce crede Madonna despre tehnologie și Inteligența Artificială: ”În zilele noastre, nu se mai face asta”

Madonna a criticat Inteligenţa Artificială (IA) într-un nou interviu acordat revistei „Vogue Italia”, afirmând că a te baza pe IA este „opusul creaţiei artistice”.

Recomandări
Sorin Grindeanu a anunțat că acceptă ”rotativa” PNL-Siegfried Mureșan cu o condiție: ”Atâta timp cât începe cu PSD”

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a anunțat, miercuri, într-o conferință de presă, întrebat dacă acceptă ”varianta de premier Siegfried Mureșan”, că este de acord cu ”rotativa” PNL, doar dacă ”începe cu Partidul Social Democrat”.

Viorel Pașca, reținut după ce a fost audiat la DIICOT în dosarul azilelor ilegale. Avocat: A făcut mai mult bine decât rău

În dosarul azilelor ilegale din Bihor, membrii familiei Pașca, ca suspecți de trafic de persoane, au fost aduși miercuri dimineață la sediul DIICOT din Capitală pentru audieri. După, Viorel Pașca a fost reținut, transmit sursele Știrilor ProTV.

Furtună de proporții anunțată în București și 24 de județe, miercuri după-amiază. Vânt puternic și precipitații abundente

De la ora 15:00, anunță meteorologii, Capitala și 24 de județe vor fi lovite de o altă vijelie, asemănătoare cu cea din noaptea trecută. Sunt așteptate cantități mari de apă și rafale de vânt chiar de 90 km/h.