Reclama unei firme din Botoșani care construiește morminte a devenit virală: ”Încă un client mulțumit”. Reacțiile, pe măsură

62254936

Reclama unei firme din Botoșani care construiește monumente funerare a devenit virală, iar comentariile internauților sunt pe măsură. ”Încă un client mulțumit”- sună motto-ul firmei, mai mult sau mai puțin inspirat.  

Firma de monumente funerare din Botoșani a postat o poză cu două morminte, la care a adăugat propria constatare: ”Încă un client mulțumit”, scrie Monitorul de Botoșani.

Reclama unei firme din Botoșani care construiește morminte a devenit virală: ”Încă un client mulțumit”

La scurt timp, reclama s-a viralizat și a adunat sute de distribuiri și comentarii pe măsură. ”E mort de fericire, nu mai poate”, ”E ţeapăn de atâta fericire”, „Unii ar muri să vadă aşa ceva”, „Îi vine bine”, „E în al nouălea cer de fericire”, „A ales bine culoarea”, „Mor de nerăbdare să îmi fac şi eu o lucrare”, „Atât de mulţumit încât numai acolo stă”, „Îl ţine o viaţă”, „L-aţi lăsat fără cuvinte”, „Serviciile prestate de firma dumneavoastră l-au lăsat rece” - sunt doar câteva dintre comentariile internauţilor.

Și constructorii de morminte din Prahova folosesc reclama ”Încă un client mulțumit”

Reprezentantul firmei care a distribuit reclama nu s-a arătat deloc deranjat de notorietatea căpătată peste noapte, dimpotrivă, mai ales că, pe lângă comentarii, s-a ales și cu o creștere a numărului de comenzi, mai scrie publicația botoșăneană.

reclama morminte

Interesant este că firma din Botoșani nu este singurul constructor de monumente funerare care își face reclamă cu această expresie consacrată, de altfel.

”Încă un client mulțumit” apare în postările de pe Facebook ale mai multor realizatori de morminte din Prahova, de pildă.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Citește și...
Un mecanic de tren sancționat pentru o întârziere de 1 minut a câștigat procesul, dar a murit înainte de decizia instanței

Un conductor de tren din Japonia al cărui angajator i-a redus salariul din cauza unei întârzieri de un minut îşi va primi banii înapoi, echivalentul a 43 de cenţi americani, însă el nu a mai trăit pentru a asista la această victorie obţinută în instanţă.

Meșterii buni sunt tot mai greu de găsit în România. Școlile profesionale se zbat să atragă elevi

În timp ce pentru un meșter bun oamenii așteaptă cu săptămânile, iar ospătarii învață din mers cum să se poarte cu clienții, directorii școlilor profesionale se zbat să atragă elevi.

A dispărut pisica Muza, mascota Muzeului Județean Vaslui. „Probabil a fost furată și închisă”

Mascota Muzeului Județean Vaslui, pisica Muza, a dispărut fără urmă, acum o săptămână. Zeci de oameni s-au mobilizat pentru ca felina să revină acasă, iar reprezentanții muzeului oferă și o recompensă celui care o găseşte.

Recomandări
Două drone UAV, distruse de Armata Română în zona Neptun Deep. Au fost găsite în derivă în Marea Neagră

Două drone UAV, tip Gerbera, au fost distruse în această după-amiază de scafandrii EOD ai Armatei Române, în zona economică exclusivă, la ~90NM distanță travers de Constanța, în zona Neptun Deep, a anunțat Radu Miruță, ministrul interimar al Apărării.

România se pregătește să închidă și Reactorul 2 de la Cernavodă. De unde luăm energie și cum e afectată populația

Criza din energie ia amploare. Estimările actuale ale debitelor Dunării arată că joi dimineață ar putea fi oprit și cel de-al doilea grup de la Cernavodă. Pregătirile au început deja, pentru ca deconectarea să fie una controlată. 

Ultima șansă pentru Legea salarizării. PSD și PNL se ceartă pe majorările bugetarilor și pe cei 770 de milioane euro din PNRR

La Palatul Cotroceni liderii fostei coaliții de guvernare și președintele au încercat din nou să ajungă la o soluție comună pentru a debloca noua lege a salarizării.