VOCEA ROMANIEI - sezonul 4, ultima editiei a duelurilor. Care au fost cele mai tari faze si cine merge mai departe

×
Codul embed a fost copiat

Interpretari remarcabile au facut, vineri seara, scena sa vibreze la Vocea Romaniei. Insa a fost ultima noapte a duelurilor dintre concurenti, iar platoul s-a transformat in ring.

Antrenorii si-au aruncat elevii in lupta si i-au ales pe cei mai performanti - ba chiar i-au mai salvat pe cate unii din tabere rivale. Cei care au trecut examenul vor intra de saptamana viitoare in confruntari live.

Aliona si Claudiu s-au completat perfect si au creat momentul serii la Vocea Romaniei.

"Cred ca sunteti unul dintre cele mai frumaose duete pe care le-am vazut la Vocea Romaniei in cele patru sezoane... ", a spus Smiley.

Ea este o voce cunoscuta in Moldova, dupa ce a participat la Eurovision. La fel a surprins si la Vocea Romaniei, iar Smiley - antrenorul celor doi - a ales-o fara ezitare.

Citește și
Marius Moga
Marius Moga s-a intalnit cu studentii de la cinematografie, fotografie, media si jurnalism de la o universitate privata

"Voi merge mai departe cu Aliona...", a spus antrenorul.

Dar pentru ca nici Claudiu nu era de pierdut, Moga l-a salvat, si astfel concurentul va merge in live-uri. Deciziile dificile au continuat pentru Smiley, cand in ring au intrat Maria si Costin.

Antrenorul a avut cei mai duri critici: copiii - elevii lui Costin, care au venit sa-l sustina. Insa, cand si-au dat seama ca mentorul lor a parasit competitia, au curs rauri de lacrimi.

Tudor a pus in ring doua voci puternice: Larisa si Andreea, care au cantat exceptional.

"Ati facut momentul memorabil, pe care-l asteptam. Muzica este maretie. Cantecul acesta este maret, am riscat cand l-am ales...", a spus Tudor.

Tudor a ales-o pe Andreea, insa Loredana si-a dat seama de potentialul Larisei si a salvat-o. Ioana si Roberta - din echipa Loredanei - sunt si cele mai bune prietene, asa ca decizia antrenoarei a fost si mai dureroasa.

"Voi face o despartire. O sa-mi urmez instinctul ca de fiecare data si voi merge mai departe cu Ioana...", a spus Loredana.

Eliza si Florian - din echipa lui Marius Moga - au avut un moment emotionant. Insa doar Florian va intra in editiile live de la Vocea Romaniei, pentru ca Eliza a plecat acasa.

Saptamana viitoare, de la 20:30, la ProTv, Vocea Romaniei continua cu show-ul live al concurentilor.

Articol recomandat de sport.ro
100.000.000€! Acuzat de tentativă de viol, acum poate da lovitura carierei
100.000.000€! Acuzat de tentativă de viol, acum poate da lovitura carierei
Citește și...
VOCEA ROMANIEI, sezonul 4. Ana Maria Georgescu a parasit in lacrimi
VOCEA ROMANIEI, sezonul 4. Ana Maria Georgescu a parasit in lacrimi "Vocea Romaniei": "Asta a fost ultima mea incercare"

Editie de-a dreptul spectaculoasa, vineri seara, la "Vocea Romaniei". Piese cunoscute le-au dat mari batai de cap concurentilor. Dintre acestia numai unul a fost salvat de alti jurati, iar Ana Maria, interpreta piesei "Ochii tai", a plecat in lacrimi.

Marius Moga s-a intalnit cu studentii de la cinematografie, fotografie, media si jurnalism de la o universitate privata
Marius Moga s-a intalnit cu studentii de la cinematografie, fotografie, media si jurnalism de la o universitate privata

Marius Moga, unul dintre cei patru antrenori de la Vocea Romaniei, s-a intalnit cu studentii de la cinematografie, fotografie, media si jurnalism de la o universitate privata.

VOCEA ROMANIEI, sezonul 4, prima editie a duelurilor. Cine sunt concurentii care merg mai departe dupa confruntari
VOCEA ROMANIEI, sezonul 4, prima editie a duelurilor. Cine sunt concurentii care merg mai departe dupa confruntari

Prima editie a duelurilor de la Vocea Romaniei a luat final. Daca unii concurenti au mai facut un pas catre indeplinirea visului lor, altii, printre lacrimi, au parasit competitia.

Recomandări
Fermierii români, nemulțumiți de acordul comercial UE-Mercosur: „În aceste condiții, noi nu putem să concurăm cu ei”
Fermierii români, nemulțumiți de acordul comercial UE-Mercosur: „În aceste condiții, noi nu putem să concurăm cu ei”

După mai bine de 25 de ani de negocieri, controversatul acord comercial dintre Uniunea Europeană și blocul „Mercosur” a fost aprobat, în ciuda furiei fermierilor și a opoziției vehemente a Franței.

Reacția Armatei elvețiene, pentru Știrile PRO TV, cu privire la escortarea avionului lui Nicușor Dan: „Mulțumim României”
Reacția Armatei elvețiene, pentru Știrile PRO TV, cu privire la escortarea avionului lui Nicușor Dan: „Mulțumim României”

Forțele aeriene ale Elveției au reacționat pentru Știrile PRO TV în legătură cu episodul în care două dintre avioanele sale de luptă F/A-18 au escortat pentru pțin timp care aeronava Spartan a MApN, care îl transporta pe președintele Nicușor Dan.

Regimul de la Teheran amenință cu moartea protestatarii din Iran. Comunicațiile, în blackout de peste 24 de ore
Regimul de la Teheran amenință cu moartea protestatarii din Iran. Comunicațiile, în blackout de peste 24 de ore

Iranienii se află de mai bine de 24 de ore într-un blackout aproape total al internetului, pe fondul protestelor antiguvernamentale care se extind în toată țara. Regimul de la Teheran amenință protestatarii cu pedeapsa capitală.