FRF ataca huliganii de la lojele stadioanlor

60417846

Federatia si Lifa Profesionista de Fotbal ameninta cu excluderea din fotbal a scandalagiilor din lojele de stadion. Scandalurile cu injuraturi la tv pot aduce eliminarea din fotbal.

Initiatorul acestei pedepse extrem de dure este chiar presedintele FRF, Mircea Sandu. El a contestat de multe ori comportamentul de mahala al patronilor, dar ultimul scandal: Gigi Becali-Adrian Porumboiu l-a scos din sarite.

Dezvalurile au fost facute la Sport.ro de Mitica de la Liga.

"Presedintele Federatie ne-a convocat si am hotarat ca asemenea iesiri se vor sanctiona extrem de dur. Le vom pedepsi cu scoaterea din fotbal, interzicerea pe stadion si declararea autorilor drept 'persoana non grata! Cine va gresi va fi ras din fotbal! Orice jignire va conduce la excluderea din fotbal a autorilor!" a declarat Mitica Dragomir la Sport.ro!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Incredibila caracatita prezicatoare ar putea ajunge pe gratar sau marinata

Celebra caracatita prezicatoare Paul, de la acvariul din Oberhausen, a avut dreptate in toate predictiile facute pentru Cupa Mondiala din Africa de Sud. Si asta spre disperarea nemtilor, care au pierdut in fata Spaniei. 

Olanda va castiga Cupa Mondiala. Presimte caracatita Paul

Olanda va fi campioana mondiala anul acesta. Nu este o certitudine, ci doar profetia facuta de celebra caracatita prezicatoare din Germania, Paul.

Germania e foc si para! Nu va sarbatori performanta de la Cupa Mondiala

Lotul Germaniei de la Campionatul Mondial nu va sarbatori alaturi de suporteri la sosirea in tara. Nemtii vor parasi Africa de Sud la mai putin de 24 de ore dupa disputarea finalei mici a turneului, impotriva Uruguayului, la Port Elizabeth.

Recomandări
Motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”. De ce consideră că pierderea mandatului nu este o sancțiune retroactivă

Curtea Constituțională motivează că pierderea mandatului de către aleșii aflați deja într-o situație de incompatibilitate nu reprezintă o sancțiune retroactivă, după cum arată un un document publicat CCR.

Care sunt principalele modificări din noua variantă a legii salarizării. Bolojan a promis, iar, că niciun venit nu va scădea

Ultimul proiect al legii salarizării aduce o creștere a bugetului pentru lefurile anului viitor cu aproape jumătate mai mare decât varianta anterioară. Ar putea primi bani în plus unii bugetari din sănătate, educație și alte domenii. 

Arme îngropate lângă Berlin. Unul dintre ucrainenii arestați când pregăteau un incendiu în București este suspect principal

Unul dintre ucrainenii arestați în toamna trecută la București, chiar în momentul în care se pregătea să incendieze sediul unei companii de curierat, este principalul suspect într-o conspirație investigată de autoritățile din Berlin.