STEAUA - SPORTING 1-5. Repriza secundă a fost dezastruoasă

Ultimul update: Luni 28 August 2017 19:39
Data publicarii: Miercuri 23 August 2017 21:59
Alibec

Steaua a ratat calificarea în grupele Champions League după ce a fost învinsă de Sporting cu 5-1 pe teren propriu, miercuri seară.

Au marcat Junior Morais '20 pentru FCSB şi Doumbia '13, Acuna '60, Martins '64, Bas Dost '75 şi Battaglia '88 pentru Sporting.

Cartonaşe galbene: Ov. Popescu '35, Filip '41 / B. Fernandes '35

Meciul a fost arbitrat de turcul Cuneyt Cakir, ajutat de asistenţii Bahattin Duran şi Tarik Ongun. Cel de-al patrulea oficial a fost Esat Sancaktar, iar observator estonul Uno Tutk.

În minutul 34, spectatorii au fost atenţionaţi să nu mai folosească dispozitive de tip laser şi că dacă vor continua să o facă partida va fi oprită.

Pe finalul jocului de pe Arena Naţională, fanii portughezi au scandat de câteva ori: "Dinamo", iar cei ai FCSB au strigat "Benfica".

Tragerea la sorţi a grupelor Ligii Europa se va desfăşura vineri, de la ora 14.00, la Nyon.

Desfăsurarea meciului LIVE - UPDATE:

UPDATE MINUTUL 90: Final de meci, Steaua - Sporting 1-5. Echipa lui Dică a făcut trei reprize bune și una dezastruoasă în această dublă de Champions League.

Steaua va merge în grupele Europa League în acest an.

UPDATE MINUTUL 87: Dezastru pentru Steaua în repriza secunda. Battaglia marchează pentru 5-1.

UPDATE MINUTUL 77: Gol si Bas Dost, 4-1 pentru Sporting.

UPDATE MINUTUL 65: Gelson Martins marchează un gol superb, după ce ia o fază pe cont propriu și șutează la colțul lung.

UPDATE MINUTUL 60: Gol Sporting. Acuna marchează după o ieșire hazardată a lui Florin Niță.

UPDATE MINUTUL 45+3: Pauză. Steaua are neapărat nevoie de victorie ca să meargă în grupe.

UPDATE MINUTUL 20: GOL Junior Morais, după o fază extraordinară a lui Alibec.

UPDATE MINUTUL 12: Gol Seydou Doumbia, după un aut executat lung în careul Stelei.

Echipele de start: STEAUA: Niță, Enache, Larie, Momcilovic, Junior Morais, Ovidiu Popescu, Filip, Teixeira, Budescu, Golofca, Alibec.

SPORTING: Rui Patricio, Cristian Piccini, Sebastian Coates, Jeremy Mathieu, Fabio Coentrao, Gelson Martins, Adrien Silva, Rodrigo Battaglia, Marcos Acuna, Bruno Fernandes, Seydou Doumbia

Alibec Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa:

Gigi Becali riscă să ajungă din nou la închisoare, din cauza unor amenințări
Gheorghe Hagi l-a invins pe Gigi Becali si la TAS. Oficialii au confirmat ca FC Viitorul este campioana Ligii I
Viitorul Constanta, campioana Romaniei. Gigi Becali este insa de alta parere si cere sa se faca dreptate la TAS
Villarreal - Steaua 2-1. Steaua a ratat calificarea in primavara europeana. Primele reactii dupa meci
LA MARUTA
Alexandra Ojog, cea mai in forma femeie din Romania
Cea mai fit mamica de la Ninja Warrior. Alexandra Ojog arata senzational

10:20
LA MARUTA
Cascadorul Ștefan Costache, provocarea ”Ninja Warrior”
Află cum a fost pentru el experiența Ninja Warrior, câte sporturi face și care au fost adevărații susținători ai cascadorului.

07:11
LA MARUTA
Saveta Bogdan, provocarea branzei fermentate
Provocare culinara pentru Emil Regle. Ce specialitati a gustat, legat la ochi?

05:27
LA MARUTA
Andrei Aradis, Intre actorie si asociatia de locatari
Andrei Aradis, protagonistul serialului VLAD, care va incepe in curand pe PRO TV, a vorbit in exlusivitate pentru emisiunea La Maruta

Magicianul Robert Tudor, sezantie in Bali
Salutari pentru Maruta, chiar din Bali! Magicianul Robert Tudor nu s-a lasat si a facut spectacol pe o plaja.

Personalitatea femeii in functie de zodie
Nicoleta Svârlefus a vorbit despre fiecare zodie și de modul în care acționează personalitatea asupra comportamentelor

15:05
LAS FIERBINTI
Dorel, prima comanda la firma Giani Per Pedes
Bobita, Giani, Celentano, Dorel si toate celelalte personaje sunt pregatite sa faca fata unor noi aventuri.

01:21
simona halep
Halep, după înfrângerea de la Wuhan: ”Normal, trebuia să mă retrag, dar nu-mi place să fac asta”
Simona Halep, eliminată în turul al doilea al Wuhan Open. Probleme medicale acuzate de nr. 1 mondial
Serena Williams îi cere explicații antrenorului său, după ce acesta a recunoscut că a făcut ”coaching”
Simona Halep ar putea abandona turneul de la Wuhan
Cum a apărut Simona Halep la petrecerea de deschidere a turneului din China. FOTO
Simona Halep, interviu pentru Reuters: ”Visul meu a fost să devin nr.1 mondial și am reușit”
ambulanta
Fotbalist englez, în stare gravă la spital, după un accident în timpul unei partide, la Buzău. VIDEO cu momentul
Cum a apărut Camila Giorgi în timpul unui meci în Tokyo. Fanii, șocați. FOTO
Golul fenomen reușit de Ibrahimovic. ”Golul 500 din cariera lui Zlatan e absurd”. VIDEO
Cupa Davis. România, învinsă de Polonia cu scorul de 3 - 2
Mondialele de canotaj. Aur pentru România, la proba dublu vâsle feminin categorie uşoară
Naomi Osaka, după o emisiune televizată: ”E timpul ca eu să părăsesc această planetă”