Desi dezamagiti, suporterii Stelei au fost alaturi de echipa, dupa 1-1 cu FC Zurich. "Pe Reghe sa-l schimbe!"

Ultimul update: Luni 24 Octombrie 2016 07:17
Data publicarii: Vineri 21 Octombrie 2016 12:54
Categorie: Stiri Sport

Steaua nu a reusit nici joi seara sa obtina prima victorie in Europa League. A terminat egal cu FC Zurich din liga a doua elvetiana. Desi vizibil dezamagiti, peste 13 mii de oameni au fost alaturi de trupa lui Reghecampf.

Dupa un inceput promitator si mai multe sanse de a marca, Steaua a reusit sa inscrie abia in minutul 63. Minunea n-a durat mult insa si cu cateva minute inainte de finalul meciului, oaspetii au reusit sa egleze.

"Sunt dezamagit, mai ales ca ne-au egalat in minutul 86, ne-a scapat printre degete victoria si speram sa batem la Zurich."

"Pe Reghe sa-l schimbe! Nu merge, n-a facut nimic!"

15.000 de oameni au fost prezenti pe Arena Nationala

"Frumos! Multe ocazii, dar golul s-a dat de langa Tosca. Eu zic ca trebuia sa stranga un pic mai mult la gol!"

"Foarte bine! Se putea si mai bine si mai rau, dar suntem oarecum multumiti de rezultat."

Steaua isi va lua revansa pe 3 noiembrie, in Elvetia, acasa la FC Zurich.

Tags: steaua, zurich,

Fotbal - Europa League: Steaua - FC Zurich, 1 - 1, scor final. Steaua ocupa ultimul loc in grupa L, cu 2 puncte
LA MARUTA
Margherita de la Clejani este de nerecunoscut. Cum arată acum

09:12
LAS FIERBINTI
Dorel este împușcat de Giani
Bobita, Giani, Celentano, Dorel si toate celelalte personaje sunt pregatite sa faca fata unor noi aventuri.