Accidentare groaznică la Campionatele Mondiale în sală de la Glasgow. Atleta Margot Chevrier a fost dusă la spital VIDEO

62430289

Atleta franceză Margot Chevrier s-a accidentat la picior, după ce a căzut, sâmbătă, la Campionatele Mondiale în sală de la Glasgow şi a fost scoasă din arenă pe targă, fiind transportată de urgenţă la spital.

 

După ce a reuşit 4,55 metri la a treia încercare, Margot Chevrier a încercat pentru 5,65 metri, dar a căzut înapoi în groapă, unde atleţii poziţionează prăjina.

Săritoarea franceză de 24 de ani nu s-a mai ridicat şi a fost evacuată pe targă, cu piciorul stâng imobilizat. Având dureri mari, ea avea o butelie de oxigen pentru a o ajuta să respire.

Ea a fost transportată de urgenţă la spital cu un medic de la Federaţia Franceză de Atletism, a precizat un ofiţer de presă al FFA.

Numărul 1 în Franţa la săritura cu prăjina în această iarnă, Margot Chevrier viza minimul olimpic (4,73 m). Ea sărise 4,66 metri în această iarnă.

Articol recomandat de sport.ro
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
Citește și...
Decizia Federației Turce de Fotbal, după decesul lui Mircea Lucescu: „Toate meciurile vor începe cu un moment de reculegere”

Federația Turcă de Fotbal a anunțat că înaintea tuturor meciurilor din ligile profesioniste programate în perioada 8–13 aprilie va fi ținut un moment de reculegere în memoria lui Mircea Lucescu, iar cluburile vor putea purta banderole negre.

„Titanii” fotbalului românesc, reacții la moartea lui Mircea Lucescu. Rică Răducanu: „Ne ducem cu rândul, mai sunt câțiva”

Fotbalul românesc este mai sărac de marți seară. Mircea Lucescu, unul dintre jucătorii emblematici și cel mai titrat antrenor român din toate timpurile, s-a stins la vârsta de 80 de ani.

Mesajul Patriarhului Daniel la moartea lui Mircea Lucescu. ”Un antrenor performant și un creștin evlavios și darnic”

Moartea legendarului Mircea Lucescu este deplânsă și de Patriarhul Daniel, care a transmis un rar mesaj de condoleanțe din partea Bisericii Ortodoxe Române la dispariția unei personalități a sportului. 

Recomandări
Trump va discuta cu Mark Rutte despre o posibilă retragere a SUA din NATO: „A întors spatele americanilor”

Casa Albă a anunțat miercuri că președintele american Donald Trump va aborda, în cadrul întâlnirii programate în Biroul Oval cu secretarul general al NATO, Mark Rutte, tema unei posibile retrageri a Statelor Unite din Alianța Nord-Atlantică, potrivit EFE.

Trupul lui Mircea Lucescu a fost depus la Arena Națională. Răzvan Lucescu a stat în permanență lângă sicriul tatălui

Mircea Lucescu s-a întors marți pentru ultima dată acasă, pe stadion, în mijlocul celor care l-au iubit și admirat. Trupul neînsuflețit a fost depus la Arena Națională, unde a avut loc și prima slujbă de priveghi. 

Nicușor Dan a semnat decretele: noi șefi la Parchetul General, DNA și DIICOT. A refuzat o singură numire

Președintele Nicușor Dan a anunțat că a semnat decretele pentru numirea noilor procurori-șefi ai marilor parchete, oficializând astfel schimbări importante în conducerea Ministerului Public.