Vânzătorii ambulanţi de pe DN 1 vor fi amendaţi

Tot mai multe accidente se produc pe Drumul National 1 din cauza celor care ies să-şi vândă marfa pe marginea lui.

Ingrijoraţi de acest lucru poliţiştii au înteţit raziile. Astăzi de pildă au luat la întrebări zeci de vânzători ambulanţi care ştiau că îşi riscă viaţa şi că pot primi amenzi însemnate, dar tot acolo erau.

Pe drumul naţional 1, la tot pasul poţi cumpăra câte ceva: de la hamace şi leagăne până la zarzavaturi. Asta în condiţiile în care legea interzice comercializarea oricărui tip de produse pe marginea drumurilor publice. Lucru ştiut şi de vânzătorii ambulanţi....

De data aceasta comercianţii nu au mai avut timp să dea sfoară în ţară că vine controlul.

Datorită evenimentelor ce au avut loc pe drumul naţional şi din cauza acestor comercianţi care vând marfa pe marginea drumului, astfel de controale vor avea loc zilnic.


Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Vezi aici cum se înmatriculează în România o maşină din străinătate!

Cine a încercat să înmatriculeze în România o maşină cumpărată din strainatate poate spune, cu mâna pe inimă, că a trecut printr-un calvar.

Muntele a concurat cu marea, la aglomeraţia de pe şosele

Pentru cei care au ales Valea Prahovei sau Braşovul nu a fost deloc uşor. Au trebuit să îşi testeze răbdarea pe drum pentru că a fost extrem de aglomerat. Au uitat totul însă când au dat de piscine şi de aer de munte.

Becali vrea să facă bani din energia eoliană

Bani din vântul lui Dumnezeu! Asta vrea să facă Gigi Becali pe câmpuri uriaşe din Dobrogea. După afacerile cu terenuri, miliardarul din Pipera se pregăteşte să dea lovitura în domeniul energetic.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.