Theodor Stolojan a votat la Liceul Dimitrie Cantemir

×
Publicitate

Theodor Stolojan a fost foarte punctual si a venit impreuna cu sotia sa pentru a-si exprima intentiile electorale la Liceul Dimitrie Cantemir din Capitala.


Dupa ce a iesit de la cabina de vot, Stolojan a facut si o scurta declaratie de presa. Acesta i-a invitat pe romani la vot, spunandu-le ca trebuie sa fie responsabili pentru ca este in joc viata lor din urmatorii patru ani.

Considera ca legea uninominalului este una buna, insa are micile sale neajunsuri acre insa se vor regla in timp.

Va reamintim ca Traian Basescu a votat la Colegiul Economic A.D Xenopol impreuna cu sotia sa Maria.
De asemenea si presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu se va prezenta la sectia de votare de la Liceul Jean Monnet impreuna cu sotia sa.

Votarea a inceput la ora 7:00 si se va incheia la ora 21:00. Inainte de a se prezenta la vot Ion Iliescu, peste 40 de pensionari au venit si si-au exprimat intentiile electorale.

MIRA a distribuit 55.000 de persoane care vor asigura paza a peste 16.000 de sectii de vot. Pentru aceste alegeri au fost alocate 164 de milioane de lei.

Vezi aici lista completa a colegiilor si candidatilor.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
Citește și...
Filmul campaniei electorale - Candidatii

Campania electorala nu a prea starnit interesul romanilor si nici nu stiu ce au pierdut! Impulsionati de votul uninominal, unii candidatii s-au intrecut pe ei insisi ca sa atraga atentia si voturile alegatorilor.

Filmul campaniei electorale - Imbuibatii

“Ce se da?”, intreaba din obisnuinta romanul cand vede imbulzeala. Chiar daca imbulzeala este o intalnire electorala sau poate mai ales atunci.

Filmul campaniei electorale - Turmentatii

Cine a fixat data alegerilor la 30 noiembrie, s-o fi gandit oare ca e sezonul cand se face vinul si cand tuica din recolta de anul asta e tocmai buna de baut?

Recomandări
6 milioane de euro pentru un campus care nu a primit niciodată elevi. După aproape 20 de ani, construcția este o ruină

La Nădlac un campus școlar care ar fi trebuit să primească sute de elevi a devenit o ruină la aproape 20 de ani de la începerea lucrărilor.

Diana Buzoianu: „Programul Casa Verde Baterii nu se va baza pe principiul primul venit, primul servit”

Ministrul interimar al Mediului, Diana Buzoianu, declară că programul Casa Verde Baterii, al cărui ghid de finanțare a fost supus dezbaterii publice, nu se va baza pe principiul „primul venit, primul servit”.

ANM: Cod portocaliu de caniculă în 27 de judeţe, vineri. Temperaturile vor ajunge la 40 de grade. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie a extins la 11, de la 8 anterior, numărul judeţelor care se vor afla, în următoarele 24 de ore, sub avertizare Cod portocaliu de caniculă.