Tăriceanu, reacţie dura în Parlament la adresa unui deputat: "Aveţi o mare predispoziţie pentru anumite lichide". VIDEO

×
Publicitate

Momente tensionate, astăzi, în Parlamentul României. Deputatul PNL Florin Roman a reuşit să îl enerveze atât de tare pe Călin Popescu Tăriceanu, încât acesta din urmă a simţit nevoia să reactioneze destul de dur.

Deputatul PNL a făcut o serie de declaraţii în Parlament, însă nu despre preşedintele Senatului, ci despre preşedintele Camerei Deputaţilor, Liviu Dragnea.

"Un trădător de neam şi de ţară, care oficializează limba maghiară şi alte însemne pentru a vinde ţară la pachet. Va mulţumesc", a fost mesajul transmis de către Florin Roman, în urma unor discuţii în Comisia de Administraţie.

Dacă Liviu Dragnea nu a avut nicio reacţie la cele declarate de către deputat, Tăriceanu a simţit nevoia să intervină în apărarea colegului sau.

"Domnul deputat, cred că dumneavoastră va găsiţi aici din greşeală, cred că confundaţi cupola Parlamentului cu alte locuri, pe unde va petreceati timplul, aşa am aflat că aveţi o mare predispoziţie pentru anumite lichide. Când veniţi aici aveţi grijă să beţi înainte numai apă. Va avertizez că dată următoare va tai microfonul, dacă folosiţi acelaşi limbaj, măsuraţi-vă vorbele, da?", i-a răspuns Tăriceanu.

Deputatul PNL Florin Român a declarat marţi că va intră în greva foamei în faţă biroului preşedintelui Camerei Deputaţilor, Liviu Dragnea, în semn de protest faţă de „lipsa de reacţie” a Guvernului în ceea ce priveşte finanţarea Monumentului Unirii de la Albă Iulia.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Dragnea: L-am sunat aseară pe preşedintele Iohannis să-i spunem care sunt propunerile

Liviu Dragnea a declarat marţi că luni seară l-a sunat pe preşedintele Klaus Iohannis, împreună cu premierul Mihai Tudose, pentru a-l anunţă că propunerile PSD la ministerele Apărării şi Economiei sunt Mihai Fifor, respectiv Gheorghe Simon.

Noii miniştri de la Apărare şi Economie, Mihai Fifor şi Gheorghe Şimon, au depus jurământul la Palatul Cotroceni

Noii miniştri de la Apărare şi Economie, Mihai Fifor şi Gheorghe Şimon, au depus jurământul, joi, la Palatul Cotroceni, în cadrul unei ceremonii foarte scurte.

Numele noului ministru al Apărării, propus de Dragnea abia marţi

Liderul PSD nu se grăbeşte să anunţe cine îl va înlocui pe Adrian Ţuţuianu şi aşteaptă Biroul Permanent de marţi.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.