Momentul în care Ilie Bolojan s-a apucat să facă curat în sala unde avea loc Congresul PNL
Ilie Bolojan şi colegii de partid au făcut curat în Sala Unirii din Palatul Parlamentului, unde sâmbătă a avut loc Congresul PNL. Prim-ministrul a strâns hârtii și peturi, pe care le-a pus apoi într-un sac ținut de un coleg de partid.
Premierul Ilie Bolojan s-a apucat să facă curat în sala de la Palatul Parlamentului în care a avut loc sâmbătă Congresul PNL.
În timp ce unul dintre participanţi ţinea un sac mare pentru gunoi, alţi liberali, inclusiv Ilie Bolojan, strângeau hârtii şi sticle de plastic. Între timp, alţi liberali aşează scaunele în sală.
Ilie Bolojan a fost ales sâmbătă președinte al PNL, după o cursă în care a candidat singur, cu 976 voturi.
De asemenea, au fost aleși și noii prim-vicepreședinți ai formațiunii: Adrian Veștea, Nicoleta Pauliuc, Ciprian Ciucu și Cătălin Predoiu.
Sursa: News.ro, StirilePROTV
Etichete: PNL, congres, ilie bolojan, sala, curatenie,
Dată publicare:
12-07-2025 18:26