Olivia a fost găsită moartă în casă. Românca ar fi fost ucisă de partenerul ei, în Belgia

62546084

O româncă de 36 de ani, fostă profesoară de franceză, a fost ucisă în apartamentul său din Belgia. Presupusul agresor este chiar partenerul ei, reținut pentru omor.

Olivia, care emigrase în Belgia, a fost ucisă în locuința sa din Etterbeek, o localitate situată în apropiere de Bruxelles, conform rtl.be.

Principalul suspect este partenerul său, care a fost reținut sub acuzația de omor. Parchetul belgian a anunțat că, pentru a proteja ancheta și din respect față de familia victimei, nu va oferi alte informații publice în acest moment.

Rudele Oliviei Botușan au solicitat sprijinul unei organizații civice pentru repatrierea trupului neînsuflețit și au făcut publice detalii cutremurătoare despre circumstanțele tragediei. Potrivit acestora, femeia ar fi fost agresată fizic și, în cele din urmă, împușcată.

„Scriu aceste rânduri cu o durere cumplită în suflet, pe care niciun cuvânt nu o poate cuprinde pe deplin. Olivia, o persoană dragă și minunată, nu mai este printre noi. A plecat dintre noi în cel mai nedrept și cumplit mod cu putință.

A fost ucisă cu o cruzime greu de imaginat, maltratată de un bărbat de naționalitate Român cu care avea o relație de doar câteva luni după care a fost împușcată. Un om în care a avut încredere, dar care s-a dovedit a fi un monstru.

Chinurile prin care a trecut în ultimele clipe de viață sunt de neconceput și ne lasă pe toți cu sufletele sfâșiate.”, a scris o rudă a femeii, pe pagina sa de Facebook.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Nadia, răvășitoare la Oscarurile Sportului: a apărut la braț cu soțul ei și a fost premiată în aplauzele tuturor
GALERIE FOTO Nadia, răvășitoare la Oscarurile Sportului: a apărut la braț cu soțul ei și a fost premiată în aplauzele tuturor
Citește și...
Kaja Kallas se așteaptă la „decizii pozitive” privind împrumutul pentru Ucraina, după eșecul lui Orban

Kaja Kallas anunţă că se aşteaptă la ”decizii pozitive” cu privire la deblocarea unui împrumut european de 90 de miliarde de euro destinat Ucrainei, în urma eşecului electoral al premierului ungar în exerciţiu Viktor Orban, care i se opunea.

Șeful IEA: E cea mai mare criză din istorie. Va dura doi ani pentru a recupera producția pierdută

Războiul SUA–Israel împotriva Iranului generează cea mai gravă criză energetică din istoria lumii, a declarat șeful Agenției Internaționale pentru Energie, instituție care consiliază 32 de state în domeniul energiei și securității energetice.

Familiile răniților italieni ale unui incendiu dintr-un bar din Elveția au primit facturi medicale

Familiile unor tineri italieni răniţi în incendiul de Revelion dintr-un bar din oraşul elveţian Crans Montana au primit facturi pentru spitalizarea rudelor lor.

Recomandări
Ilie Bolojan: „Am decis ca PNL să nu mai facă o coaliție cu PSD. Vom discuta cu grupurile care susțin actualul guvern”

Preşedintele PNL, premierul Ilie Bolojan, a declarat, marţi, după şedinţa Biroului Politic Naţional al PNL, că vor exista consultări cu grupurile parlamentare pentru susţinerea un guvern minoritar.

Șeful DSU, Raed Arafat, este suspect într-o anchetă penală a Parchetului Militar, privind achiziţia unui elicopter

Doctorul Raed Arafat este, de astăzi, suspect într-o anchetă penală a Parchetului Curții militare de Apel București. Investigația este legată de înlocuirea unui elicopter SMURD prăbușit în urmă cu zece ani în Republica Moldova.

Patru inculpați trimiși în judecată în cazul incendiului de la „Matei Balș” din 2021, soldat cu moartea a 9 pacienți

Procurorii au dispus trimiterea în judecată a patru inculpați – două persoane fizice, o firmă și o instituție publică – în dosarul incendiului din 29 ianuarie 2021 de la Institutul „Matei Balș” din București.