Impreuna spre moarte! Doua adolescente s-au aruncat de mana de pe un pod

60369191

Presa numeste deja moartea celor doua fete din Scotia "un pact suicidal". Una dintre ele avea 14 ani, cealalta, 15.

Fetele au ales sa moara aruncandu-se de la o inaltime de 38 de metri, de pe Podul Erskine, un loc preferat de sinucigasi, aflat in apropiere de Glasgow.

Adolescentele invatau la o scoala rezidentiala din apropiere, o institutie pentru fete de 12-18, cu probleme emotionale si de comportament. Ele fusesera aduse acolo in urma cu doua luni si pareau sa raspunda bine terapiei.

In seara sinuciderii, fetele au fost in camera comuna, ca sa se uite la televizor si pareau linistite. Mai tarziu, supraveghetorii au observat ca disparusera si au inceput sa le caute.

Politistii au fost cei care le-au descoperit pe adolescente si au scos trupurile lor din apa. Anchetatorii spun ca, deocamdata, singurele dovezi arata ca fetele s-au sinucis.
 

 

 

 


 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
Citește și...
Volodimir Zelenski, apel disperat către aliați: „Rachetele voastre din depozite ar putea salva vieți în Ucraina”

„Rachetele voastre de apărare antiaeriană din depozite ar putea salva vieți, în Ucraina”. Este mesajul lui Volodimir Zelenski pentru aliați, după un nou atac sângeros cu rachete și drone în regiunea Kievului. 

Un sat din Spania cu 93 de locuitori se pregătește mii de turiști veniți să vadă eclipsa de Soare

Micul sat spaniol Somosierra se pregătește pentru un aflux neobișnuit de turiști, atrași de unul dintre cele mai spectaculoase evenimente astronomice ale anului.

Drona care a explodat în Bulgaria, la granița cu România, a fost identificată. Anunțul autorităților de la Sofia

Ministerul Apărării de la Sofia a anunțat că drona care s-a prăbușit sâmbătă dimineața pe un câmp din Bulgaria, la circa un kilometru de stația de comprimare a gazelor de pe traseul gazoductului Trans-Balkan, este o dronă-momeală de tip Maya.

Recomandări
Drona care a explodat în Bulgaria, la granița cu România, a fost identificată. Anunțul autorităților de la Sofia

Ministerul Apărării de la Sofia a anunțat că drona care s-a prăbușit sâmbătă dimineața pe un câmp din Bulgaria, la circa un kilometru de stația de comprimare a gazelor de pe traseul gazoductului Trans-Balkan, este o dronă-momeală de tip Maya.

Turcia restricționează traficul navelor comerciale către Marea Neagră, după intensificarea atacurilor cu drone

Turcia restricționează traficul navelor comerciale către Marea Neagră, pe fondul intensificării atacurilor rusești și ucrainene asupra vaselor din regiune, potrivit unor surse familiarizate cu situația, citate de Bloomberg.

„Operațiune reușită!” A doua barjă a fost scufundată controlat în Dunăre. Urmează etapa a doua

Două barje încărcate au fost scufundate controlat în Dunăre, după o operațiune de 11 ore, pentru redirecționarea unei părți din debit către Dunărea Veche și limitarea scăderii nivelului apei în zona Centralei de la Cernavodă.