Casele pierdute din cauza crizei financiare, vandute la preturi de nimic!

×
Publicitate

Numeroase case ipotecate au fost scoase la licitatie la preturi de nimic. Licitatia a avut loc la New York si a atras sute de persoane interesate sa cumpere o locuinta!

Licitatia a fost organizata de una dintre cele mai importante agentii imobiliare din Statele Unite, si anume The Real Estate Disposition Corporation (REDC).

Au fost scoase la licitatie mai mult de 375 de locuinte din New York, New Jersey si Pennsylvania.

Agentia a anuntat ca locuintele au fost scoase la licitatie la preturi cu 50 -60% mai mici decat valoarea lor anterioara.

Potrivit REDC aproximativ 70% dintre participantii la licitatie erau in cautarea unei locuinte la preturi mici, iar restul de 30% erau investitori.

Licitatia a fost blamata de proprietarii locuintelor scoase la licitatie, printr-un protest.

Purtatorul de cuvant al REDC, Rick Weinberg, a declarat ca astfel de licitatii sunt atractive pentru participanti datorita ratelor foarte mici oferite de creditori.

Tot Weinberg sustine ca scoaterea acestor locuinte ipotecate la licitatie ajuta la relansarea economiei!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Atentatul de duminica din Irlanda de Nord, revendicat de "Adevarata IRA"

"Adevarata IRA", grupare dizidenta desprinsa din Armata Republicana Irlandeza, a revendicat atentatul de duminica din Irlanda de Nord.

O scoala din Ohio a primit 700 de cereri pentru slujba de portar!

Oferta marunta, cerere uriasa! O scoala oarecare din Ohio a anuntat ca are nevoie de ... un portar.

Fostul presedinte israelian, Moshe Katsav, judecat pentru viol si hartuire!

Fostul presedinte israelian, Moshe Katsav, va fi judecat pentru viol si hartuire sexuala. Procurorul general l-a inculpat pentru delicte sexuale impotriva mai multor foste angajate, pe vremea cand era ministru la turismului si ulterior presedinte.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.