Zeci de mii de euro pentru case in care au putine sanse sa se mute

×
Publicitate

Se intampla la Constanta. Acolo, 80 de oameni au avut ghinionul ca cel care urma sa le ridice apartamentele sa dea faliment.

 

Marti, proprietarii si-au strigat in strada nemultumirile, pentru ca blocurile lor, care ar fi trebuit sa fie gata, arata ca niste ruine.

Cu nervii la pamant, oamenii s-au adunat in fata firmei de constructii. "Ne-au lasat pe drumuri, datori vanduti", au strigat cei mai multi dintre ei, mai ales ca si-au platit integral apartamentele. Unii au luat credit, altii au renuntat la vechile case.

Proprietarii au platit in jur de 40.000 de euro pentru un apartament. Asadar, un pret bun pentru o locuinta noua in Constanta. In plus, blocurile ar fi trebuit sa fie gata cel mai tarziu anul acesta. Cand colo, constructorul a ridicat doar structura, iar acum o luna a intrat in faliment.

Mai rau e ca reprezentantii firmei sunt de negasit.

Desi s-a facut o reclamatie la politie, autoritatile nu au cum sa ii ajute prea mult pe pagubiti. Acestia isi pot recupera macar o parte din sumele date dupa ce bunurile antreprenorului vor fi scoase la licitatie.

Articol recomandat de sport.ro
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Citește și...
15 copii, aflati in cantonament in Eforie Nord, internati de urgenta!

UPDATE: Cei 15 copii au ajuns la spital cu simptome de toxiinfectie alimentara. Cu totii s-au simtit rau dupa ce au mancat la o terasa din statiune, asa ca profesorii care ii insoteau au chemat ambulanta.

Si-a inselat sotul cu doi barbati! Pedeapsa: bataie sora cu moartea!

S-a intamplat la Bacau unde un sot incornorat, aproape ca si-a omorat nevasta pe care a vazut-o, cu ochii lui in pat cu altcineva.

Accident bizar in Brasov! Doi oameni au murit

Ce doi circulau cu o masina pe un drum neasfaltat din comuna Vulcani, aflat pe marginea unui iaz amenajat chiar de catre soferul autoturismului, povestesc localnicii.

Recomandări
Două drone UAV, distruse de Armata Română în zona Neptun Deep. Au fost găsite în derivă în Marea Neagră

Două drone UAV, tip Gerbera, au fost distruse în această după-amiază de scafandrii EOD ai Armatei Române, în zona economică exclusivă, la ~90NM distanță travers de Constanța, în zona Neptun Deep, a anunțat Radu Miruță, ministrul interimar al Apărării.

România se pregătește să închidă și Reactorul 2 de la Cernavodă. De unde luăm energie și cum e afectată populația

Criza din energie ia amploare. Estimările actuale ale debitelor Dunării arată că joi dimineață ar putea fi oprit și cel de-al doilea grup de la Cernavodă. Pregătirile au început deja, pentru ca deconectarea să fie una controlată. 

Pîslaru: Zilele următoare sunt decisive pentru Legea salarizării. „Am primit mandat să închid discuțiile cu sindicatele”

Ministrul interimar al Muncii, Dragoş Pîslaru, afirmă că, în urma discuţiilor care au avut loc, marţi seară, la Palatul Cotroceni, pe tema proiectului legii salarizării unitare nu s-a ajuns la un acord.