Incendiu langa ambasada Macedoniei din Capitala

O magazie plina cu lemne, situata intr-o curte invecinata cu ambasada Macedoniei, a luat foc.

Initial, totul a ars mocnit, asa ca jandarmii care pazeau cladirea au intrat in alerta abia cand flacarile au rabufnit prin acoperisul si peretii magaziei.

Pana sa vina pompierii, proprietarii au incercat singuri sa stinga incendiul, dar fara succes. Mai mult, o batrana si un tanar s-au ranit usor la maini si au avut nevoie de ingrijiri medicale.

Pompierii presupun ca incendiul a pornit de la o flacara lasata nesupravegheata.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
Citește și...
Un șofer de Lamborghini a fost surprins din elicopter după 3 depășiri pe linia continuă, în Cluj. Ce sancțiune a primit

Un bărbat de 50 de ani din Cluj-Napoca a fost amendat cu aproape 3.900 de lei și a rămas fără permis pentru 180 de zile, după ce a fost surprins din elicopter efectuând trei depășiri neregulamentare pe DN1, în apropiere de Huedin.

Ce a pățit un polițist care investighează dosarul în care este implicat Clanul Buricea. A cerut imediat ajutor la 112

Un polițist care anchetează unul dintre cele mai violente clanuri interlope din Brăila a cerut ajutorul colegilor după ce s-a trezit cu un inculpat la el acasă. Suspectul fusese eliberat în urmă cu câteva zile de judecători.

Un bărbat din Botoșani, cercetat după ce ar fi furat peste un kg de aur dintr-o mașină. Prejudiciul depășește 100.000 de euro

Un bărbat de 37 de ani din Botoșani, bănuit că a furat dintr-o mașină peste 1 kg de bijuterii din aur, este audiat de polițiști. 

Recomandări
Federaţiile din educaţie anunţă că refuză să participe la ”aşa-zisele” discuţii pe tema legii salarizării: ”Negocieri false”

Federaţiile din educaţie au anunţat că refuză să participe la ”aşa-zisele” discuţii pe tema legii salarizării, care erau programate joi, 23 iulie, la Ministerul Muncii.

ANM: Cod galben de averse şi vijelii în zone din 28 de judeţe şi în Bucureşti, joi şi vineri

ANM a emis noi atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, intensificări ale vântului, vijelii şi averse torenţiale însemnate cantitativ, fenomene care vor afecta, treptat, 28 de judeţe şi Municipiul Bucureşti, joi şi vineri.

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie se va pronunţa în procesul cu Guvernul privind restanţele salariale ale magistraţilor

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie se va pronunţa joi în dosarul pe care l-a câştigat în primă instanţă cu Guvernul şi Ministerul Finanţelor pentru neplata unor drepturi salariale restante către magistraţi.