Fetita Laviniei Milosovici va fi inmormantata marti la Timisoara

60170769

Denisa Florentina, fetita in varsta de patru ani a Laviniei Milosovici, care a murit duminica dimineata din cauza unei boli a sistemului nervos, va fi inmormantata marti la Timisoara.


Potrivit Mediafax, funerariile vor avea loc la ora 15.00 si vor participa prieteni si colegi ai fostei gimnaste.

Fetita s-a nascut la 20 martie 2004, la sapte luni, prin cezariana.

In iulie 2007, fetita, care suferea de o boala a sistemului nervos, a fost operata la o clinica din Beijing, fiind cel mai mic copil supus unei astfel de interventii chirurgicale.

Lavinia Milosovici a fost singura gimnasta care a castigat medalii la toate Campionatele Mondiale si Jocurile Olimpice la care a participat. Si nu au fost putine: sapte Mondiale si doua Olimpiade. A fost si ultima sportiva care a fost notata cu zece intr-un concurs international.


Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
La Timisoara au inceput pregatirile pentru alegerile parlamentare

Bat la usa alegerile parlamentare asa ca au inceput deja si pregatirile. Se cauta acum presedinti si loctiitori pentru sectiile de votare.

Se dau bani pentru protectia mediului

Agentia pentru protectia mediului a anuntat ca va finanta cele mai convingatoare proiecte pentru prevenirea poluarii, reducerea zgomotului sau gestionarea deseurilor.

50.000 de timisoreni asteapta inca dupa taloanele pentru analize gratuite

50.000 de timisoreni asteapta sa primeasca taloanele pe baza carora isi pot face analizele medicale gratuite.

Recomandări
Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Alertă după ce doi bărbați s-au apropiat prea mult cu o șalupă de barjele scufundate în Dunăre. Polițiștii au împânzit zona

Un incident petrecut la Izvoarele în zona barjelor scufundate în Dunăre a pus în alertă autoritățile. 

TAROM va primi primul Boeing 737 MAX până la finalul acestei luni. Aeronava „Mircea Lucescu” a trecut zborul de test

Până la finalul acestei luni, primul Boeing 737 MAX ar urma să ajungă în flota TAROM. Avionul care a fost botezat Mircea Lucescu după marele antrenor român, a trecut de zborul de test și poartă deja însemnele operatorului național.