Trupul barbatului disparut de trei luni, gasit ieri. Cauzele mortii inca nu se cunosc

×
Publicitate

Caz straniu pentru legistii din Bihor. Cadavrul, infasurat intr-un sac de rafie a fost gasit intr-o padure in apropiere de Stana de Vale.

Se pare ca cel gasit fara viata, un batran de 61 de ani, a disparut de acasa in decembrie anul trecut.
De atunci familia l-a cautat in continuu, pana ieri cand l-au descoperit cativa localnici care au chemat politia.

"A disparut inainte de Craciun. L-am sunat ziua, la amiaza, mi-a raspuns. L-am sunat seara, la 5, nu mai mi-a raspuns”, a spus un vecin.

" Intre localitatea Budureasa si Stina de Vale, intr-o ripa, a fost gasit cadavrul unei persoane de sex masculin. La fata locului s-a deplasat echipa de criminalisti, impreuna cu procurorul nostru criminalist, au facut primele cercetari la fatza locului. Persoana respectiva a fost gasita cu o punga pe cap, decedata de oarecareva timp", a declarat Vasile Popa, reprezentant al Parchetului Judetean Bihor.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
Citește și...
Judetul Bihor, pe locul trei in tara la numarul de hoteluri si pensiuni scoase la vanzare

Peste 15 la suta dintre unitatile turistice de vanzare din Romania se afla in judetul Bihor, potrivit unui studiu publicat astazi.

Carantina la Spitalul din Oradea, dupa ce 24 de pacienti prezinta simptome de infectie cu salmonella

Inspectorii epidemiologi au declansat o ancheta, pentru ca nu este exclus ca la mijloc sa fie vorba chiar de o infectie intraspitaliceasca.

Violonistul Filarmonicii de Stat Oradea a murit in timpul unui spectacol de muzica de filme

Concertmaestrul Gavril Ardelean, în vârstă de 55 de ani, a ieşit de pe scenă fiindcă i s-a făcut rău, iar pe holurile instituţiei a făcut infarct.

Recomandări
Bulgaria a devenit lider mondial în stocarea energiei. Vecinii care țin aprinsă lumina în România sunt peste SUA și Australia

Bulgaria a devenit lider global al capacităților de stocare a energiei, depășind California, Chile sau Australia, regiuni care se bazează pe energie solară. Bulgaria asigură din această energie stocată majoritatea necesarului importat de România. 

Ministerul Apărării de la Chișinău: Drona doborâtă la Galați este rusească, a venit din Ucraina și a traversat Moldova

Drona doborâtă duminică dimineața la Galați este rusească și a traversat Republica Moldova, venind dinspre Ucraina, înainte de a intra în spațiul aerian al României, a transmis Ministerul Apărării de la Chișinău.

Motorina standard s-a ieftinit cu 68 de bani. Prețul a coborât sub pragul de 10 lei în unele benzinării

Vești bune pentru șoferi la pompă. De la miezul nopții, prețul motorinei standard a scăzut cu 68 de bani și a ajuns la 10 lei pe litru în unele benzinării.