Bunicul curajos. Cum a reusit un barbat de 81 de ani sa puna pe fuga un hot

×
Publicitate

Omul s-a luat la tranta cu atacatorul si i-a tinut piept desi a fost injunghiat de sase ori in abdomen si a fost lovit violent in fata.
 

Agresorul s-a facut nevazut imediat ce batranul i-a smuls de pe fata cagula si i-a strigat ca il recunoaste. Omul si-a alertat apoi vecinii, iar un barbat care locuieste peste drum de el a venit intr-un suflet sa-l ajute. A sunat imediat la 112 iar medicii care au venit sa-i acorde ingrijiri batranului s-au ingrozit cand au vazut in ce stare era. Cu greu omul le-a povesit ce patise.

Batranul locuieste singur de ani de zile si nu are in casa bani sau alte valori. In timp ce il lovea, agresorul l-a intrebat la un moment dat pe batran unde ii este nepotul, si acum omul se gandeste ca bataia incasata a fost probabil o razbunare.

Batranul a fost transportat de urgenta la spital si din fericire, ranile provocate de cutit nu ii pun viata in pericol.

Intre timp, politisti il cauta pe faptas. Daca va fi gasit, agresorul risca inchisoarea, chiar daca incadrarea exacta a faptei sale se va face abia dupa stabilirea numarului de zile de ingrijiiri de care are nevoie victima.


 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Sofer prins ca a riscat vietile a 14 calatori, pe care i-a inghesuit intr-un microbuz de marfa

Au calatorit ca sardelele in conserva si au mai si platit pentru asta. Este vorba de 14 muncitori inghesuiti intr-un microbuz de marfa oprit astazi de politistii aradeni.

Cum vrea sa scape Primaria Arad de grija spatiilor verzi dintre blocuri

Munca voluntara ar putea reveni la moda in Arad. Primaria propune ca locatarii blocurilor sa preia in ingrijire spatiile verzi si sa iasa cu sapa si grebla la munca de cate ori e nevoie.

Aproape 700 de aradeni la al 17-lea protest: “popor low cost cu politicieni business class”

Mitingul de aseara a fost al doilea autorizat de Primarie. Manifestantii au fost, in mare parte, aceiasi ca si la actiunile precedente.

Recomandări
Datoria publică a României, în creștere constantă. Suntem la 61,4% din PIB. Instrumentele de finanțare a deficitului bugetar

În luna mai 2026, datoria publică a României a depășit pragul de 1.194 de miliarde de lei, ceea ce reprezintă 61,4% din produsul intern brut, potrivit datelor publicate de Ministerul Finanțelor.

Răsturnare de situație. Întâlnirea lui Nicușor Dan cu liderii fostei coaliții privind legea salarizării, anulată. SURSE

Întâlnirea dintre Nicușor Dan și liderii din fosta coaliție cu privire la legea salarizării nu va mai avea loc luni, au precizat surse pentru Știrile PRO TV.

Bogdan Ivan: „Reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, dar prețurile la pompă au sărit din nou de 10,4 lei”

Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, afirmă că reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, însă prețurile la pompă au sărit din nou peste 10,2 - 10,4 lei.