Un tânăr din Brăila a racolat o femeie prin metoda loverboy și a obligat-o să se prostitueze

62395358

Un tânăr de 19 ani din Brăila a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, fiind cercetat pentru proxenetism, informează vineri Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ).

Conform sursei citate, tânărul a fost reţinut joi de la Serviciul de Investigaţii Criminale, el fiind acuzat că a determinat o femeie, prin metoda 'loverboy', să practice prostituţia în România şi în afara ţării.

„Din probele administrate în cauză a rezultat că, în perioada noiembrie 2023 - martie 2024, prin folosirea metodei 'loverboy', ar fi determinat o femeie să practice prostituţia în diferite oraşe din România şi de pe teritoriul european, ar fi înlesnit practicarea prostituţiei, în tot acest timp folosind violenţe fizice şi verbale pentru a o determina să continue practicarea prostituţiei şi ar fi obţinut în toată perioada foloase patrimoniale de pe urma acestei activităţi", a precizat IPJ Brăila.

Judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Judecătoriei Brăila a admis propunerea Parchetului şi a dispus arestarea preventivă a tânărului pentru o perioadă de 30 de zile.

Cercetările au fost efectuate sub coordonarea directă a procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Brăila. 

Articol recomandat de sport.ro
Mesaj dur pentru Mircea Lucescu de la fostul jucător: "Nu m-ai lăsat să-mi văd mama în comă! Mă bucur că fiul tău ți-e alături acum"
Mesaj dur pentru Mircea Lucescu de la fostul jucător: "Nu m-ai lăsat să-mi văd mama în comă! Mă bucur că fiul tău ți-e alături acum"
Citește și...
O femeie din Suceava a rămas fără picioare după ce a fost prinsă sub roțile unui TIR. Momentul a fost surprins de camere

Caz șocant în Fălticeni, județul Suceava! O femeie de 60 de ani care traversa strada neregulamentar a fost prinsă sub roțile unui TIR. Scena a fost înregistrată de o cameră de supraveghere.

România pierde cursa IA: Bulgaria ne-a depășit, deși aveam bani și specialiști

Rectorul Universităţii Politehnice Timişoara, Florin Drăgan, afirmă că în privinţa Inteligenţei Artificiale România a rămas „în urma Bulgariei”, care „s-a mişcat mai bine”. 

Un tânăr din Ploiești a fost arestat și e acuzat că și-a ucis bebelușul de două luni. Ce s-a descoperit la domiciliul lor

Caz șocant în Ploiești. Un tânăr de 22 de ani a fost arestat preventiv, pentru lovituri cauzatoare de moarte, acuzat că și-ar fi zgâlțâit violent copilul de două luni.  

Recomandări
BNR: Rata anuală a inflației va crește în martie-iunie mai mult decât era estimat. Dobânda de politică monetară, menținută

Rata anuală a inflației va crește în martie-iunie mai mult decât era estimat, din cauza războiului din Iran, a anunțat marți Banca Națională. Totodată, Consiliul de Administrație al BNR a decis menținerea dobânzii de politică monetară la 6,50% pe an. 

Trump amenință Iranul: „Întreaga civilizație va muri în această noapte”. Când expiră ultimatumul impus Teheranului

Președintele Statelor Unite, Donald Trump, a avertizat marți Iranul că „întreaga civilizație va pieri” dacă nu va prevala un regim „mai puțin radicalizat” la Teheran și nu se va ajunge la un acord cu Washingtonul.

Spitalul Universitar, noi informaţii despre Mircea Lucescu: Investigațiile arată AVC-uri multiple și complicații pulmonare

Medicii de la Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti au transmis noi informații privind starea de sănătate a lui Mircea Lucescu, în urma unor investigații medicale complexe efectuate în cursul zilei de marți.