Un bărbat a ucis două femei și a violat o fetiță de 13 ani, în Botoșani

62193623
Getty

Un bărbat a fost trimis în judecată de Parchetul de pe lângă Tribunalul Botoşani după ce a ucis două femei şi a întreţinut relaţii sexuale cu fiica de 13 ani a concubinei sale, potrivit unui comunicat trimis de procurori joi, citat de Agerpres.

Bărbatul, în vârstă de 38 de ani, din comuna Ibăneşti, este cercetat pentru săvârşirea infracţiunilor de „omor calificat”, „viol în formă continuată” şi „agresiune sexuală în formă continuată”, potrivit sursei citate.

Pe 1 aprilie 2022, bărbatul a mers la locuinţa a două femei, mamă şi fiică, de 82 şi, respectiv 53 de ani, din satul Poiana, înjunghiindu-le pe acestea cu un cuţit în zona gâtului, ceea ce le-a produs decesul. Un vecin a găsit cadavrul uneia dintre victime în curtea casei, iar celălalt în interiorul locuinţei.

Procurorii au stabilit, de asemenea, în timpul anchetei, că „începând din vara anului 2021 şi până în luna martie 2022, acelaşi bărbat a întreţinut de mai multe ori raporturi sexuale normale cu fiica minoră a concubinei sale, cu care locuia împreună, utilizând atât constrângerea fizică, dar şi cea psihică”.

„În aceeaşi perioadă, în diferite împrejurări, altele decât cele în care a întreţinut şi raport sexual, a exercitat asupra minorei, prin constrângere fizică şi psihică, acte de natură sexuală”, potrivit comunicatului.

Dosarul a fost trimis spre judecare Tribunalului Botoşani.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Iubita lui Sinner s-a fotografiat în costum de baie și a făcut valuri pe internet: ”Ești absolut spectaculoasă”
FOTO | Iubita lui Sinner s-a fotografiat în costum de baie și a făcut valuri pe internet: ”Ești absolut spectaculoasă”
Citește și...
ANIMAȚIE. Cum s-a produs tragedia din Dolj, unde un copil a murit după ce a căzut într-o piscină. Era în vizită la bunici

Tragedie într-o familie din Dolj. Un băiețel de un an și patru luni a murit după ce a căzut într-o piscină în timp ce se juca în curte cu frații mai mari. Străbunica le făcea de mâncare și îi supraveghea din când în când.

Un german de 86 de ani este suspectat că și-a omorât iubita de 30 de ani, cu o cârjă, în București. Aveau o relație de 10 ani

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german în vârstă de 86 de ani este cercetat penal în legătură cu moartea suspectă a iubitei lui, o tânără de 30 de ani.

Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Recomandări
Cum ar arăta Guvernul dacă trece moțiunea de marți. Noile alianțe pe care le caută partidele după vot

Partidele își pregătesc strategia după votul moțiunii pentru ambele variante. În timp ce social-democrații vor să refacă aceeași coaliție, PNL și USR resping o nouă colaborare cu ei și îi împing spre cei din AUR, cu care s-au aliat ca să dea jos Guvernul.

Pîslaru anunță câți bani primește România din PNRR pentru cererile de plată 3 și 4. Când va depune următoarea solicitare

Ministrul Investiţiilor şi Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, consideră că este "un miracol" faptul că România a recuperat 350 de milioane de euro din sumele iniţial suspendate aferente cererii de plată nr. 3 din PNRR.

Moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Bolojan – context, mize și scenarii

Parlamentul României votează, marți (5 mai), moțiunea de cenzură depusă împotriva Guvernului condus de Ilie Bolojan, într-un moment de tensiune politică accentuată și reconfigurare a majorităților parlamentare.