Ultimele cuvinte spuse de Alexandra la 112: ”Vine, vine!”

62065519

Fostul șef al Poliției Române, Ioan Buda, a dezvăluit ultimele cuvinte spuse la telefon de adolescenta din Caracal, în convorbirea cu 112.

 

Întrebat la o emisiune TV ce a spus adolescenta când a sunat la 112, Buda a spus: ”Vine, vine şi apoi s-a întrerupt”.

Cazul fetelor dispărute în Caracal

 

Orori greu de imaginat sunt în curs de investigare în Caracal, judeţul Olt. Echipe de poliţişti şi criminalişti au descins în gospodăria unui individ, unde au fost găsite rămăşiţe umane. Ar fi vorba despre mai multe victime, spun surse din anchetă.

Totodată poliţiştii au de rezolvat cazuri de dispariţie fără indicii,
inclusiv a doua adolescente, despre are nu se mai ştie nimic.

Descoperirile îngrozitoare au fost făcute într-o casă de la ieşirea din Caracal. Acolo locuieşte un individ de 57 de ani, fost mecanic. Proprietatea lui a fost răscolită centimetru cu centrimetru. S-au făcut şi săpături în curte, pompierii au golit inclusiv fântâna şi a fost adus şi un câine de urmă.

În scurt timp, echipele de specialişti au găsit numeroase fragmente care par a fi umane. Erau arse sau ascunse într-un butoi şi inclusiv în frigider.

Printre rămăşiţe sunt şi bijuterii, dar şi fragmente de imbracaminte feminină. Toate au fost predate celor de la medicină legală. Acolo se va stabili cu certitudine despre câte victime este vorba şi vor fi identificate pe baza testelor ADN.

În acelaşi timp, criminaliştii au în lucru mai multe dosare de dispariţie, inclusiv cele privind doua adolescente. Despre una dintre ele, de 18 ani, nu se mai ştie nimic din aprilie. Iar cealaltă, de 15 ani, a fost dată dispărută de familie chiar joi. Îngrozitor este ca fata a sunat la 112 şi a reuşit să spună că este sechestrata.

 

Articol recomandat de sport.ro
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Citește și...
Regele Charles s-a întâlnit cu Margareta, Custodele Coroanei. Monarhul britanic a invitat-o la Buckingham

Custodele Coroanei Margareta şi Principele Radu s-au întâlnit, marţi, la Palatul Buckingham, cu Regele Charles al III-lea.

Un șofer a murit pe Centura Capitalei după ce a suferit un infarct și a rămas cu piciorul pe pedala de accelerație

Un șofer de 71 de ani a murit marți noapte într-un grav accident de circulație, petrecut pe Centura Capitalei.

Un bărbat din Mehedinți a murit încercând să stingă focul din apartament. O baterie lăsată la încărcat a provocat incendiul

Un bărbat de 69 de ani din Drobeta-Turnu Severin a murit marți, încercând să stingă flăcările care i-au cuprins apartamentul.

Recomandări
Trump bombardează Iranul, imediat după ce anunțase, pentru a 38-a oară, încheierea războiului

La doar câteva ore după ce a anunțat că Statele Unite ar putea ajunge la un acord cu Iranul, președintele Donald Trump a dat ordin armatei să bombardeze coastele iraniene.

CCR discută, la sesizarea lui Sorin Grindeanu, dacă Guvernul a încălcat Constituția în cazul SAFE

CCR analizează miercuri sesizarea lui Sorin Grindeanu privind un posibil conflict constituțional între Guvern și Parlament, declanșat de emiterea Ordonanței de Urgență privind Programul SAFE.

Președinta Bulgariei critică România pentru întârzierea construcției celui de-al treilea pod peste Dunăre: „Nu pot explica”

Președinta Bulgariei, Iliana Iotova, și-a exprimat nemulțumirea față de întârzierea de ani de zile a construcției celui de-al treilea pod peste Dunăre, la Ruse - Giurgiu.