Trafic îngreunat pe DN 1. Se circulă în coloană cu 20 km/h

61930554

Trafic îngreunat pe DN1, pe sensul de mers către munte, unde valorile de trafic sunt ridicate, formându-se coloane de autoturisme care circulă cu o viteză de aproximativ 20 km/h.

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează, marţi, că pe DN1, între Nistoreşti şi Comarnic, precum şi între Poiana Ţapului şi Buşteni, pe sensul de mers către munte, valorile de trafic sunt ridicate, formându-se coloane de autoturisme care circulă cu o viteză de aproximativ 20 km/h.

De asemenea, tot pe DN1, valorile de trafic sunt intense între Frăsinet şi Comarnic, precum şi între Sinaia şi Buşteni, pe sensul de mers către munte, unde s-au format coloane de autoturisme.

Se circulă intens şi între Predeal şi Buşteni, pe sensul de mers către Capitală, iar poliţiştii se aşteaptă ca în orele următoare valorile să fie din ce în ce mai mari, având în vedere că foarte mulţi turişti se vor întoarce marţi acasă din staţiunile montane unde şi-au petrecut minivacanţa de Crăciun.

Poliţia recomandă conducătorilor auto să folosească ruta ocolitoare DN1A Săcele - Cheia - Ploieşti, A3 Ploieşti - Bucureşti, unde în prezent se circulă bine, valorile de trafic fiind mult mai reduse decât pe DN1.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Antonela Roccuzzo a pus mâna pe telefon și i-a trimis un mesaj jurnalistei acuzate că ar fi amanta lui Messi
FOTO | Antonela Roccuzzo a pus mâna pe telefon și i-a trimis un mesaj jurnalistei acuzate că ar fi amanta lui Messi
Citește și...
Un tânăr de 18 ani a murit după ce s-a izbit cu ATV-ul de un utilaj, în Prahova

Un tânăr de 18 ani a murit după ce s-a izbit cu ATV-ul de un utilaj pe Valea Doftanei, trupul neînsufleţit fiind găsit luni dimineaţă de echipele de căutare constituite în urma unui apel la 112.

Loteria Română: A fost câştigat premiul de categoria I de 4,074 milioane de lei la tragerea Noroc de duminică

Premiul de categoria I în valoare de 4,074 milioane de lei la tragerea Noroc de duminică a fost câştigat, a anunţat, luni, Loteria Română.

Bucureștiul își creează o rețea de adăposturi climatice. Aproape 300 de spații îi primesc pe oameni în zilele caniculare

După modelul marilor orașe europene, precum Barcelona sau Paris, și Bucureștiul își creează o rețea de adăposturi climatice.

Recomandări
Atac masiv asupra Kievului. Bombardamentele ruseşti au ucis cel puţin 10 persoane. GALERIE FOTO

Bombardamentele ruseşti au ucis cel puţin 10 persoane luni în regiunea Kiev, unde jurnaliştii AFP au fost martori la zeci de explozii, în ajunul summitului NATO la Ankara.

Liderii NATO se reunesc la Ankara în încercarea de a aplana tensiunile cu Donald Trump. Cine este „consilierul matrimonial”

Liderii europeni își propun să lase la o parte neînțelegerile cu Donald Trump și urmează să semneze cu americanii contracte de înarmare de zeci de miliarde de dolari, la summitul NATO care va avea loc la Ankara în perioada 7-8 iulie. 

Înmatriculările de mașini noi au crescut ușor în România, iar cele electrice au înregistrat un avans spectaculos

Înmatriculările de autoturisme noi au crescut în România cu 0,3% în primele șase luni ale anului, în timp ce mașinile electrice au înregistrat un avans spectaculos de 76,6%, arată datele APIA.