O văcuță ghinionistă a fost lovită în plin de 2 autoturisme pe A3. Un șofer a avut nevoie de îngrijiri medicale

×
Publicitate

Un accident neobișnuit a avut loc joi seară pe Autostrada București – Ploiești, în dreptul localității Gherghița.

O bovină care a reușit să ajungă pe șoseaua de mare viteză a fost lovită în plin de două autoturisme. În urma impactului, una dintre mașini s-a răsturnat.

Cei doi șoferi și un pasager s-au ales cu o sperietură zdravănă. Doar unul dintre ei a avut nevoie de îngrijiri medicale, însă nu a fost transportat la spital.

Polițiștii încearcă acum să îl găsească pe proprietarul bovinei. Și administratorul drumului va fi luat la întrebări pentru a explica lipsa gardului de protecție.

Din păcate, animalul nu a supraviețuit.

Articol recomandat de sport.ro
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
Citește și...
Ciprian Marica, despre Mircea Lucescu: „Era mai mult decât un antrenor, era un mentor care ne-a schimbat viețile”

Fostul international Ciprian Marica, unul dintre sportivii care au avut șansa sa lucreze cu Mircea Lucescu la Sahtior Donețk, a fost prezent marți seara în platoul Știrilor PRO TV de la ora 19:00.

Ce fac mulți șoferi pentru a reduce consumul de carburanți. Unii au apelat la soluții mai puțin obișnuite

Prețurile mari la carburanți îi obligă pe mulți șoferi să își calculeze cu atenție bugetul. Nu mai alimentează la întâmplare și își planifică fiecare oprire, ca să iasă mai ieftin.

Decizia UEFA după moartea lui Mircea Lucescu. Antrenorul Diego Simeone: „Am o amintire extraordinară cu el”

În pragul despărțirii de Mircea Lucescu, cei mai mari antrenori ai lumii vorbesc despre român ca despre un mentor, un prieten, dar mai ales un reper.

Recomandări
Ilie Bolojan a anunţat cinci direcţii strategice privind piaţa energiei: Desfiinţăm avizele tehnice de racordare speculative

Premierul Ilie Bolojan a prezentat, miercuri, într-o conferinţă de presă, cinci direcţii privind piaţa energiei.

Trupul lui Mircea Lucescu a fost depus la Arena Națională. Răzvan Lucescu a stat în permanență lângă sicriul tatălui

Mircea Lucescu s-a întors marți pentru ultima dată acasă, pe stadion, în mijlocul celor care l-au iubit și admirat. Trupul neînsuflețit a fost depus la Arena Națională, unde a avut loc și prima slujbă de priveghi. 

Nicușor Dan a semnat decretele: noi șefi la Parchetul General, DNA și DIICOT. A refuzat o singură numire

Președintele Nicușor Dan a anunțat că a semnat decretele pentru numirea noilor procurori-șefi ai marilor parchete, oficializând astfel schimbări importante în conducerea Ministerului Public.