Număr mare de candidați pentru un post de șofer la Ambulanța Botoșani. Cât este salariul

62069248

Un număr de 41 de persoane şi-au depus dosarele şi vor susţine examen pentru ocuparea unui post de şofer la Serviciul Judeţean de Ambulanţă, fiind un record înregistrat de instituţie, transmite botosaninews.ro.

Dosarele celor 41 de candidaţi înscrişi în concurs au fost verificate şi toţi au fost declaraţi admişi. Aceştia vor susţine concursul pe 25 septembrie. Este vorba de o probă scrisă, una practică şi un interviu.

Salariul unui ambulanţier poate depăşi 4.500 de lei, scrie presa locală.

Pentru a putea participa la concurs, candidaţii trebuie să aibă Bacalaureatul, permis de conducere categoriile B şi C şi cel puţin şase ani de experienţă ca şofer profesionist.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
A căzut cu mașina în canal și a petrecut toată noaptea izolat, pe capotă

Pompierii din Ialomiţa au intervenit duminică pentru salvarea unui bărbat care a căzut sâmbătă într un canal cu apă la Moviliţa, el rămânând pe capota maşinii toată noaptea.

Covor persan, pus pe şosea în Defileul Jiului. Reacţia primarului: "Fiecare s-a adaptat"

Fotografia cu un covor persan pus pe şosea în apropiere de Bumbeşti au devenit rapid virale, iar edilul localităţii a răspuns.

Exercițiu antitero la ambasada Israelului din România. Ce urmăresc specialiștii SRI

La ambasada Israelului are loc duminică un exercițiu antitero organizat de SRI și instituțiile partenere din cadrul Sistemului Național de Prevenire și Combatere a Terorismului.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Minister: Ultimul element al podului peste Siret, gata de montare. Drumul Expres Brăila-Galaţi se deschide în acest an

Secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Irinel Ionel Scrioșteanu, anunță că se montează ultimul element al noului pod peste Siret de pe Drumul Expres Brăila-Galați (DEx6), care va fi cel mai complex după podul peste Dunăre de la Brăila.

Au trecut două zile de la dezastru, dar coșmarul continuă în Nepal: aproape 1.400 de dispăruți

Cursa contracronometru în care sunt angajate echipele de salvatorii pentru a găsi supravieţuitori la două zile după inundaţiile devastatoare care au ucis peste 550 de persoane în Nepal şi China continuă vineri, sub ameninţarea unor noi viituri.